вологість:
тиск:
вітер:
«Дідівські» методи росіян. Що відомо про повітряні кулі, які кружляли над Полтавою
Днями у повітряному просторі Полтавщини фіксували російські повітряні кулі. Їх використовують для розвідки й виснаження російської ППО.
Повітряні кулі: що це й для чого запускають
За даними Повітряних сил, повітряна куля, розміром 1×1,5 , наповнена газом. До неї на мотузці прикріплений кутовий відбивач. Від нього відбивається сигнал радіолокаційної станції, яка стежить за повітряним простором.
Такі кулі запускають, аби виснажити ППО, або розвідати дані чи подивитися наслідки ударів. Полковник Юрій Ігнат говорить, що це «дідівські» методи росіян.
Противник хоче, щоб ППО витрачала на ці повітряні кулі боєприпаси, вартість яких, у порівнянні з іншими ворожими БпЛА, досить невелика. Своєю чергою тривога оголошується у всьому регіоні, оскільки українські авіація і сили ППО працюють по всіх цілях ворога «на знищення».
Повітряні кулі в повітряному просторі Полтавщини
Кулю над Полтавою виявили OSINTери у ніч на 19 січня. О другій ночі північніше Полтави побачили повітряну кулю росіян зі світловідбивними елементами: кутовим відбивачем.
Подібні виявили над Павлоградом, Харковом та Чугуєвом.
Також цю повітряну ціль фіксували на Полтавщині в ніч на 20 січня. Опісля півночі повітряну кулю помітили над Комишнею. Ця ціль загрози не становила, проте використана росіянами для відслідковування ППО.
Коли та чому почали використовувати аеростати?
Користь аеростатів у воєнній справі відзначили збройні сили провідних держав майже відразу після їх винайдення. Повітряні кулі використовували для розвідки та коригування вогню по ворожих позиціях під час Громадянської війни в США (1861-1865), австро-італо-французької війні 1859 року та інших війн 19 століття.
Пізніше армії світу почали використовувати запалювальні повітряні кулі, наповнені воднем, які переносили бомби або запалювальні пристрої для влаштування лісових пожеж далеко за лінією фронту.
Одну з перших спроб використання повітряних куль для бомбардування ворога зробили австрійці під Венецією в 1849 році. Особливого успіху ця операція не мала через сильний вітер, який розвернув багато аеростатів назад. Попри це, використання повітряних куль у війні продовжувало розвиватися. Фактично, саме повітряні кулі були найпершими безпілотниками.
Джерело: zmist.pl.uaНовини рубріки
«Нова пошта» доставлятиме посилки військовим у прифронтові регіони за 1 гривню
21 січня 2025 р. 14:27