вологість:
тиск:
вітер:
Поліція вилучила 13 цегляних блоків, які перешкоджали входу до Свято-Успенського храму ПЦУ
Суд наклав арешт на тимчасово вилучене майно.
Днями у Крюківському районному суді міста Кременчука було розглянуто клопотання прокурора Кременчуцької окружної прокуратури про арешт майна, а саме 13 цегляних блоків розміром 120х40 см, які були вилучені під час огляду 11.01.2025 року на території Свято-Успенської церкви.
Як сказано в ухвалі суду у справі № 537/6089/24, слідчі відділу поліції №2 Кременчуцького райуправління поліції здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12024175530000341 від 05.11.2024 про те, що 04.11.2024 колишній настоятель Успенського собору м. Кременчука від УПЦ самовільно, всупереч установленому законом порядку, не передає ключі та не допускає до приміщення Успенського собору м. Кременчука голову парафіянської ради релігійної організації «Ставропігійна РГ Свято-Успенська парафія ПЦУ міста Кременчук, чим заподіяна шкода інтересам релігійної громади.
11.01.2025 року було проведено огляд на території Свято-Успенської церкви та встановлено, що біля дверей головного входу до собору, який здійснюється через дзвіницю до якої веде відкритий ганок з високими трьохсторонніми сходами знаходяться п’ять цегляних блоків розмірами 120х40 см на яких чорною фарбою виконаний напис «СЗЗБВ ФБС 243 2024 0910» та червоною фарбою «ГКЗ».
Аналогічні блоки в кількості трьох одиниць знаходяться біля входу до храму, який розташований з лівої сторони собору відносно головного входу.
З правої сторони собору відносно головного входу також наявні два входи, підхід до яких здійснюється через металеві та цегляні сходи, які ведуть до металевих дверей синього кольору, на момент огляду зачинені та біля яких знаходяться два бетонних блоки аналогічні попереднім. Поблизу дверей до іншого входу знаходяться три цегляних блоки, які приставлені в притул до металевих дверей синього кольору.
Враховуючи, що вищевказані цегляні блоки у кількості тринадцяти штук явно перешкоджають проходу до приміщення Свято-Успенського собору, вказані блоки були вилучені, як знаряддя вчинення кримінального правопорушення.
11.01.2025 дізнавачем винесено постанову про визнання речовим доказом тринадцять цегляних блоків. Місцем зберігання речових доказів визначено територію відділу поліції №1 Кременчуцького райуправління поліції.
Беручи до уваги вищевикладене та те, що вилучені речі являється матеріальними об`єктами, які були предметами вчинення кримінального правопорушення та містять відомості, які можуть бути використані, як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, з метою збереження останніх та необхідність у проведенні судових експертиз вилучених речей, а також для виконання інших слідчих дій, необхідних для встановлення об`єктивної істини у справі, прокурор попрохав суд накласти на них арешт.
Суддя клопотання прокурора Кременчуцької окружної прокуратури про арешт майна задовольнив і наклав арешт на тимчасово вилучене майно.
Ухвала про арешт майна підлягає негайному виконанню.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга безпосередньо до апеляційної інстанції області протягом п`яти днів.
Зазначимо, що за наявною інформацією, блоки встановили прихильники УПЦ, які ні як не змирилися, що громада храму перейшла до ПЦУ. Блоки мали б не допустити вірян ПЦУ до святині.
Нагадаємо, Представник громади ПЦУ звинувачує настоятеля УПЦ у махінаціях з майном Успенської громади
Історична подія: 27 жовтня в Успенській церкві (Крюків) вперше звучатиме молитва українською мовою
Клим Соколов
Джерело: kg.uaНовини рубріки
Кременчуцькі комунальники витратять понад 300 тисяч гривень на мийку плитки у місті
22 січня 2025 р. 23:26
"Це схоже на торговельні ряди": майбутнє призначення металевих конструкцій на Вадима Бойка
22 січня 2025 р. 23:26