вологість:
тиск:
вітер:
Кременчуцька династія військових втратила Захисника: сьогодні провели в останню путь Ярослава Фалюша
Обидва брати Фалюші воювали на одному напрямку.
Сьогодні у Кременчуці прощаються із загиблим на російсько-українській війні Ярославом Фалюшем. У Міському палаці культури, де проходила церемонія прощання, зібралося чимало людей – рідні та друзі, співробітники Нацполіції – колеги загиблого, випускники Кременчуцького ліцею із посиленою військовою підготовкою, викладачі і випускники педагогічного коледжу (зараз Кременчуцької гуманітарно-технологічної академії).
Прийшли попрощатися із загиблим ексначальник військового ліцею Володимир Поляков і чинний начальник Валерій Марченко. Від міської влади квіти поклали секретар Кременчуцької міської ради Юрій Гриценко, перший віцемер Володимир Пелипенко, віцемер Дмитро Кравченко.
«Сержант Фалюш Ярослав Анатолійович, 1994 року народження. Народився і проживав у місті Кременчук, одружений, мав доньку. Навчався в загальноосвітній школі № 26 та Кременчуцькому військовому ліцеї. Закінчив Харківський національний університет внутрішніх справ. Працював слідчим у Лубенському райвідділі поліції. Призваний на військову службу під час мобілізації 26 липня 2022 року. Командир взводу, старший офіцер артилерійської батареї. Загинув 30 січня, виконуючи бойове завдання із захисту України в районі населеного пункту Комар Волноваського району Донецької області», – повідомив військовослужбовець із позивним «Лиман».
Про те, що Ярослав із родини військовослужбовця і зараз його брат та батько служать у ЗСУ, розповів кременчуцький журналіст Віктор Крук. Він добре знав родину, свого часу служив разом із батьком Ярослава.
«Батько був на російсько-українській війні з 2014 року, він був у зоні АТО. Потім у 2017 році за станом здоров'я пішов працювати в різні військкомати Полтавщини. А з початком повномасштабного вторгнення знову пішов воювати у новостворену бригаду. Зараз за станом здоров'я він знову переведений у відділ ТЦК. Обидва сини воюють. Старший син Ярослав загинув. Слава Героям! Дуже шкода», – розповів кременчужанин.
Обидва брати Фалюші воювали на одному напрямку. Це розповів заступник командира підрозділу із позивним «Маестро», де служив загиблий Ярослав.
«Ярослав був справжньою людиною. Він був на своєму місці, він був відповідальний, він був чесний, він був справедливий, він був зразковий. Він займався спортом, організував спортзал поруч із собою, ходив у лазню, не вживав алкоголь, не палив, не вживав наркотики. Він був справжнім сім’янином», – розповів «Маестро».
У самого Ярослава було два позивних – офіційний «Овраг», а неофіційний «Красавчик».
«Це він сам вигадав. Він був статний, гарний, підтягнутий, підкачаний», – говорить військовослужбовець.
Пригадує, що з Ярославом Фалюшем два роки служили пліч-о-пліч. Нещодавно перейшли у звертанні на «ти».
«Він був нам дуже-дуже потрібний. Він був одним із двох «трикутних каменів» підрозділу разом із головним сержантом. На нього завжди можна було покластися, бо ті задачі, які ми давали, він виконував бездоганно. Його дуже не вистачатиме нашому підрозділу. Є трагедії, а це справжня втрата – і для країни, і для родини, і для нашого батальйону, нашої бригади », – продовжив «Маестро».
Ярослав Фалюш із підліткового віку готувався стати військовим. Добре себе зарекомендував під час навчання у Кременчуцькому ліцеї із посиленою військовою підготовкою.
«Знаєте, є хлопці, які у свої 15-16 років вже поважні, вони приймають правильні рішення, діють як дорослі. Він був із числа тих, кого я називаю «золота середина». Я завжди казав, що мені не потрібно, щоб ви були відмінниками. Нехай у хлопців були оцінки 9, 10, 11 у навчанні, але в них була ось ця військова жилка… Він вступив у Харківський університет внутрішніх справ, закінчив його, але на фронт не беруть поліцейських із тими званнями, які вони мають. Тож він пішов рядовим і дослужився до сержанта – а це багато чого вартує», – розповів ексначальник військового ліцею Володимир Поляков.
Він акцентує, що це п’ятий його випускник, який загинув на війні росії проти України.
Земляки провели в останню путь свого загиблого Захисника, стоячи на колінах.
Відспівували Ярослава Фалюша у Свято-Миколаївському соборі.
Вічний спокій полеглий за Батьківщину кременчужанин знайде на Свіштовському кладовищі у меморіальному секторі почесних поховань Захисників і Захисниць України.
Світлана Павленко
Фото Микити Ліцкевича
Джерело: kg.uaНовини рубріки
На Полтавщині на чверть зросла кількість хворих на ГРВІ: триває сезонний підйом
05 лютого 2025 р. 14:43
З російського домену розсилають погрози про вибухи у ТЦК та лікарнях Полтави
05 лютого 2025 р. 14:43