вологість:
тиск:
вітер:
На Полтавщині покращилася ситуація з ГРВІ: п’ять громад із високим рівнем захворюваності
Минулого тижня понад 7 тисяч жителів Полтавщини звернулися до лікарів із симптомами гострих респіраторних інфекцій – на чверть менше, ніж тижнем раніше.
Про це повідомили в Полтавському обласному центрі контролю та профілактики хвороб 31 березня. Зниження захворюваності на ГРВІ та грип триває впродовж останніх тижнів.
За період 24-30 березня на Полтавщині виявили 7 тисяч 388 хворих на ГРВІ, серед яких у 31 людини підтвердили COVID-19. Показник захворюваності становить 546,3 на 100 тисяч населення і перевищує базовий, проте рівень інтенсивності епідпроцесу низький. До лікарень госпіталізували 202 пацієнтів. Летальних випадків через не реєстрували.
Найвищі показники захворюваності мають наступні громади:
- Глобинська й Хорольська – дуже високий рівень;
- Новоселівська, Ланнівська й Піщанська – високий рівень.
Дві школи Глобинської громади зачинені на карантин через поширення ГРВІ, а також одна – у Хорольській громаді.
При лабораторних дослідженнях у хворих визначають грип А не субтипований, грип В та аденовіруси.
Нагадаємо, що впродовж 17-23 березня через ГРВІ до лікарів по допомогу звернулися 9 тисяч 782 жителі Полтавщини. Тижнем раніше – понад 12 тисяч людей.
ЗМІСТ писав, що на Полтавщині померла людина, хвора на грип. Жінка не мала щеплення. Від початку епідсезону в області це п’ята смерть, що сталася через грип А.
Особливості захворюваності на грип цього сезону
Перебіг захворювання цього епідсезону важчий, а летальність через грип – вища. В Україні домінує вірус грипу А, зокрема H1N1 та варіант H2N3. Останніми тижнями медики фіксують стрімке зростання поширення грипу B (Victoria), який нині становить майже 100% випадків цієї категорії. Про це в ефірі 24 каналу розповів доктор медичних наук, імунолог Андрій Волянський. За його словами, зазвичай летальність грипу становить приблизно 0,1%, проте цього сезону – 2%.
«Грип має характерну ознаку – швидко спускається в легені. Людина може померти на 5-6 день з початку захворювання. Крім того, проблема полягає у нерішучості лікарів, які не завжди призначають специфічні препарати проти грипу. Через це виникають тяжкі випадки перебігу хвороби та ускладнення, зокрема, бактеріальна пневмонія» , – розповів лікар-імунолог.
Серед основних причин тяжкого перебігу захворювань: низький рівень охоплення вакцинацією в Україні (менш як 1% населення) та пізнє звернення по медичну допомогу.
