вологість:
тиск:
вітер:
Суд у справі загибелі дитини в садку №19: що розповіли батьки постраждалого Марка
Судова справа.
Сьогодні в Автозаводському районному суді Кременчука продовжився розгляд справи про неналежне виконання обов’язків щодо безпеки дітей. Це стосується трагедії, що сталася у дитячому садку №19: на дітей впало дерево, і внаслідок цього загинула дівчинка .
У справі потерпілими є мати загиблої дитини Світлана Німчина та родина ще однієї постраждалої дитини – Ольга Олійник та Роман Пономаренко.
Мати загиблої представляє адвокат Руслан Лазоренко, а інтереси родини травмованої дитини – адвокатка Ольга Маслова.
На лаві підсудних – колишня директорка дитсадка Галина Гладенька та колишня завгосп Оксана Панащук. Гладеньку захищають адвокати Анатолій Кононенко та Сергій Сьоря, Панащук – Руслан Ульянов і Валентин Більда. Прокурором у справі сьогодні виступила заступник керівника Кременчуцької окружної прокуратури Поліна Трофименко.
У рамках слухання сьогодні були допитані потерпілі Ольга Олійник та Роман Пономаренко.
Пані Ольга зазначила, що коли у неї народилася дитина, то вона майже одразу подавала документи до дитячого садочка. На той момент працював садочок №28. Він був якнайближчим до її колишнього місця роботи. Але згодом запрацював садок №19 і вона вирішила, що її дитині – Марку краще ходити до цього дошкільного закладу, бо він ближче до її місця роботи.
«Коли йому виповнилося 2 роки 4 місяці він пішов до ясен. З того моменту Марк почав періодично ходити у садок. Постійно відвідувати садочок Марк почав із приблизно чотирьох років…
21 жовтня 2021 року ми вранці привезли дитину до дитячого садочку. Це було приблизно о 8:00 ранку. Оскільки тоді були коронавірусні обмеження, то при вході в садочок був пост, де виміряли температуру, вивчили стан здоров'я і дитина вже переходила безпосередньо до викладачів. Далі ми роз'їхалися по роботах.
Приблизно о 12:10 – 12:20 я закінчувала роботу з пацієнтом, взяла телефон і побачила, що в мене є телефонні дзвінки - два з них були від Інни Анатоліївни (виховательки), і від Галини Анатоліївни (директорки дитсадку). Їх приблизно було 5-6, тобто багато. Я одразу зрозуміла, що трапилось. Зателефонувала Галині Анатоліївні і одразу запитала: «Що з Марком?», на що вона сказала, що впало дерево, начебто зламана гомілка. Марка госпіталізували в дитячу лікарню.
Я поклала трубку і одразу в мене виникла наступна думка - а що з головою? Я знову зателефонувала. Галина Анатоліївна сказала, що голова ціла.
Одразу після цього я зателефонувала чоловіку і поїхала до дитячої лікарні. Я підібрала чоловіка і ми приїхали в дитячу лікарню саме в приймальне відділення.
В приймальному відділенні я побачила виховательку. Біля неї стояли патрульні і її допитували. Тому я не змогла отримати від неї якусь інформацію. У людей в медичній формі я почала розпитувати де мій син і поруч стояла ще якась жіночка, з якою раніше я не була знайома.
Вона сказала, що "вашу дитину повезли на рентген". Тоді я тільки зрозуміла, що є ще хтось постраждалий…
Через декілька хвилин буквально привезли Марка. І ми з ним перебували далі в приймальному відділенні. Принесли рентген знімок хребта і ноги в двох проекціях, де було видно, що там дуже сильний перелом… Нас госпіталізували відповідно до травматологічного відділення. І з 21 числа ми з Марком знаходилися в травматологічному відділенні дитячої міської лікарні.
Протягом дня перебування у відділенні, йому нічого не робили, тому що був один анестезіолог дитячої лікарні, який саме займався порятунком Насті.
І тому близько десятої вечора йому тільки зробили внутрішньовенний наркоз і поставили ногу на витяжку.
Операцію призначили на 22 жовтня. Вранці приблизно в 9-10 ранку Марка забрали на операцію і він був прооперований. Йому був встановлений апарат зовнішньої фіксації і ми надалі перебували в травматологічному відділенні. Через декілька днів після операції, це був напевно четвертий день, самопочуття Марка почало погіршуватися. Почали робити аналізи, додаткові методи дослідження що не так. Тому що його турбували сильні болі в ділянці черевної порожнини. Після низки додаткових обстежень було виявлено, що у Марка забій двох нирок з утвореннями згустків в лівій нирці.. Тобто в нього була повна затримка сечі. Було прийнято рішення перевести його до хірургічного відділення Кременчуцької дитячої міської лікарні. Там він продовжував своє лікування. Марк знаходився в лікарні трошки менше місяця. Потім він був виписаний додому. Далі продовжувати своє лікування щодо перелому», - розповідає жінка.
При цьому вже вдома, оскільки в нього був встановлений апарат зовнішньої фіксації, який має 4 чи 5 гвинтів було рекомендовано вчитися ходити на милицях, але, оскільки йому було тільки 5 років, на той момент він самостійно не міг стояти, ходити в нього ніяк не виходило.
«У січні місяці, звертаючись на повторний огляд травматолога, було вирішено апарат зовнішньої фіксації знімати. Ми були госпіталізовані в травматологічне відділення, де нам апарат зняли. Перебували на лікуванні. Після виписки нам було рекомендовано заново відновлювати фізичну активність, потихеньку вчитися ходити, тобто проходити реабілітацію.
За цей період часу ми встигли відвідати дитячого психолога. Також ми відвідали судмедекспертизу. Це за декілька днів до війни. Але в лютому я почала спостерігати, що у Марка щось не те відбувається з ногою. На місці перелому почалася утворюватися якась гуля. Спочатку вона була невелика, а потім ми звернулися до лікаря, де нам було зроблено рентген знімок і виявилося, що місце перелому деформувалося. У нього утворився великий кут 30-45 градусів відповідно йде формування фальшивого суглобу. І нам було рекомендовано далі лікуватися, але не в межах Кременчука, тому що цей випадок був складним. Було рекомендовано звернутися до республіканських центрів Харків, Київ, Львів тощо. Там де є спеціалізовані заклади травматологічного профілю. Ми отримували декілька консультацій і у професора у Львові. Спілкувалися онлайн.
З Харковим ми спілкувалися. Їздили в Київ, в Інститут травматології і ортопедії, де нам була призначена операція на 3 березня 2022 року. Поздавали всі аналізи. У зв'язку з початком повномасштабного вторгнення наша операція не відбулася.
Всі будь-які планові операції на території України були відмінені на невизначений термін. Тому перспектива прооперуватися була дуже підвішена і невідомо скільки планові операцій не проводилися в Україні.
Нашою сім'єю було прийняте рішення шукати шляхів пролікуватися за кордоном. Таким чином у березні ми виїхали з України і опинилися в Німеччині. У квітні 2022 року ми отримували тимчасовий прихисток і робили всі документи, що стосується медичного страхування, бо в Німеччині без медичного страхування отримати медичну допомогу неможливо. Там ми продовжували наш шлях лікування. Звернулася до сімейного лікаря. Сімейний лікар також нас відправив у великий травматологічний центр. Це було місто Бонн, університетська клініка, відгалуження травматології та загальної хірургії.
Після консультації, декількох візитів ми були 23 травня 2022 року прооперовані. Марку була встановлена пластина безпосередньо на кістку, закріплену гвинтами. Марку не можна було наступати на ногу. Тому Марк перебував на моїх плечах, на моїх руках. Я дуже вдячна німецьким сусідам, які знайшли інвалідний візочок саме для дитини. Завдяки чому ми змогли більш-менш по Німеччині пересуватися», - каже мати постраждалого хлопця.
«Загалом три місяці йому було заборонено ставати на ногу і ходити так. На початку вересня йому дозволено було потихеньку починати ходити. Ми проходили в Німеччині фізіотерапію, масаж, лікувальну гімнастику. І так з пластиною Марк ходив до грудня місяця 2023 року.
17 грудня 2023 року Марк був прооперований. Була видалена ця титанова пластина, зроблений рентген знімок і нас ще відправили буквально на місяць на спостереження. Останній візит там до лікаря був у нас в квітні в 2023 році, де ще раз зробили знімок. Сказали, що по їх профілю вони зробили все, що можливо. Тому нам більше до них звертатися не потрібно.
Ми почали готуватися до повернення на Україну. І 30 травня 2023 року ми повернулися в Україну...
На початку 24 року Марку було присвоєно статус дитини з інвалідністю терміном на 5 років. Тому що в нього є стійкі порушення в колінному та тазостегновому суглобі і також відбувається деформація обох стовп»,- розповіла мати.
Далі їй були задані питання, як адвокатами, так і прокуроркою. Під час відповідей жінка зазначила, що травма відбулася на павільйоні не тієї групи, до якої ходив Марк. Це був павільйон сумісної групи.
Жінка не проти аби допитали через психолога її сина, бо, можливо, він може розповісти те, що не казав їй.
Також жінка розповіла, що її син після отримання травми був у шокуючому, пригніченому моральному стані.
Крім того, вона зазначила, що з нею кілька разів підтримували контакти керівники дитсадку і навіть запрошували Марка на новорічний ранок, але він до садочку повертатися не хотів.
«Під час хвороби йому було дуже прикро і дуже образливо, аж до сліз, що йому не дозволено ходити, що він не може побігати, походити з іншими дітьми, що він не такий як у всі», - сказала жінка.
Роман Пономаренко, під час допиту розповів майже ті ж самі обставини справи, що і його дружина. Він констатував, що про травму дитини він дізнався не від працівників дитсадку, а від дружини. На запитання адвокатів – навіщо допитувати постраждалу дитину, бо в суді встановлюється факт, що вона травмувалася і з цим ніхто не сперечається, потерпілий відповів так: «Можливо він розповість нові обставини справи».
«Чи ви знали про те, в садочку є аварійні дерева? Вам про це адміністрація закладу повідомляла:»,- запитав у пана Романа адвокат Руслан Лазоренко і почув негативну відповідь.
«А ви бачили, що території дитсадку є небезпечні дерева?»,- це питання вже пролунало від адвоката Руслана Ульянова і всі знову почули негативну відповідь.
Після допиту потерпілих суддя Олександр Гусач зазначив, що на наступному засіданні 10 квітня буде розглядатися клопотання про допит самої дитини і для цього в суді має з’явитися його законний представник – бабуся. Якщо клопотання буде задоволено, то допит дитини відбудеться 25 квітня.
Нагадаємо , Судове засідання у справі трагедії в кременчуцькому дитсадку №19 знову перенесли
Померла 4-річна дівчинка, яку в кременчуцькому дитсадку привалило дерево
Смерть дитини в дитсадку №19: у Кременчуці стартував судовий розгляд кримінальної справи
Смертельне дерево у дитсадку №19: суд продовжує розгляд справи у Кременчуці
Олег Булашев
Відео Микити Ліцкевича

Новини рубріки

На Полтавщині мобільний клас безпеки продовжує навчати дітей правилам безпеки
02 квітня 2025 р. 18:35