Ти заважаєш мені, Мессі!

02 квітня 2025 р. 11:22

02 квітня 2025 р. 11:22


Мушу зізнатися — грішний!

Я, скептичний до трендової в сучасному дискурсі лукавої та лицемірної толерантності. Лицемірної, на мій погляд, звичайно. Можливо, що й скептичний занадто. Але ж ні. Особливо враховуючи, наскільки ця сама толерантність сама не толерантна і нетерпима до людей, які мають іншу точку зору. Тому сексизм, ейджизм, гендер, фемінізм, культ жертви, емпатія без рефлексії... не люблю. Не подобається!

Але не подумайте. Я завжди симпатизую людям, здатним виборювати свої права. Щоправда, лише в тому випадку, коли права справді ущемлені. У книгах, фільмах та серіалах я всім серцем на боці суфражисток, наприклад. Їм справді було за що боротися і вони молодці.

Сьогодні ж і в нашій країні, як і в країнах, які називаються цивілізованими, всі громадяни мають рівні права. Жінки та чоловіки, руді та брюнети, товсті та худі, очкарики та зрячі. Але боротьба не вщухає. І оскільки причин для неї немає, їх просто вигадують. І причини і приводи.

«Рівні права, кажеш?, – обурюються феміністки, – А ти порахуй який відсоток жінок серед депутатів, директорів, мерів чи олігархів. Де рівність?». Але ж такий висновок абсолютно невірний. І за логікою, і по суті. Відсоток рудих у цих категоріях взагалі натякає на дискримінацію. Хіба що в категорії «українські олігархи» руді посідають гідне місце.

Чому висновок не вірний? Тому що підміняє поняття «рівність прав» та «рівність результатів». Спробую пояснити. Але для того, щоб питання стало більш зрозумілим, його іноді має сенс гіперболізувати. Довести до крайності. З вашого дозволу я спробую.

Дивіться, я маю рівні з Ліонелем Мессі права на володіння "Золотим м'ячем". Але в нього їх вісім, а в мене жодного. Хотілося б мені подивитися в очі людини, яка б назвала це справедливим.

Скажете, Мессі краще за мене грає у футбол? Це ваше оцінне судження. Скажете, що на футбольному полі я виглядаю як мішок із картоплею? Та ви просто хейтер, аб'юзер і нічого не розумієте у футболі. Думаєте, я не зможу забити зі штрафного з 25 метрів? Що після мого удару м'яч навіть до воріт не долетить? Неправда ваша. Не долетить, то докотиться. Скажете Мессі багато і наполегливо тренувався? І що? Я теж колись поряд із стадіоном жив. І що у сухому залишку? Просто хтось вирішив, що він найкращий і тим самим позбавив мене моїх законних прав. Моїх «Золотих м'ячів».

Але навіть у цьому випадку я знаю що потрібно зробити, щоб відновити свої попрані права. Потрібно заборонити Мессі грати у футбол. Йому та ще десятку (а якщо буде потрібно, то й сотні) мільйонів людей, які щось там про себе уявили. І тоді справедливість переможе. «Золотий м'яч» дістанеться тому, хто має на це всі права. Тобто мені.

Приблизно так мислять захисники всіх «принижених і ображених», коли борються за позитивну дискримінацію. Тільки не хочуть собі в цьому зізнатися. І роблять у цьому, позбавленому на мою думку, сенсу словосполуці, наголос на слові «позитивна», тоді як мене напружує «дискримінація».

При цьому я не з місяця прилетів. Я знаю, що в суспільстві є деякі стереотипи і вони провокують певний дисбаланс. Наприклад, у розмірі середньої зарплати. Є статистика і від неї нікуди. Єдиний момент, що існує думка, що до цього стереотипу схильні, в основному, чоловіки. Хочеться додати – білі та гетеросексуальні. Але не буду. Хоча вже додав. І смію вас запевнити, що це не так. Тому ще приклад на задану тему. Цього разу без будь-яких гіпербол. З особистого досвіду.

Я роботодавець із великим стажем. Скажу чесно, якщо завтра до мене на роботу проситимуться молода жінка, юнак і чоловік, батько двох дітей то, за інших рівних, моя стартова пропозиція із зарплати в першому і в другому випадку буде меншою, ніж у третьому. І ні сексизму, ні ейджизму у цьому немає. Є здоровий глузд. Я менеджер. Моє завдання — досягти максимальних показників за мінімальних витрат. Якщо можна економити, я економитиму. І я чудово знаю, що громадяни перших двох категорій швидше погодяться на нижчу зарплату, ніж батько двох дітей. Йому їх годувати потрібно.

Але це, наголошую, за інших рівних. Якщо хтось із перших двох здасться мені більш підготовленим, то тут схема не працює. Більше того, якщо хтось здасться мені прямо талантом, то й пропозиція із зарплати цілком може бути збільшена. Незважаючи на стать та вік. І звичайно, після певного часу всі отримуватимуть або рівну зарплату, або їх доходи визначатимуться корисністю, вмінням та особистим вкладом. Але зі старту буде так. І хто у цьому винен? Я? Не згоден.

Тому: жінки та чоловіки, молоді та дорослі, руді та брюнети, товсті та худі, очкарики та зрячі! Перестаньте щодня підтверджувати своєю поведінкою вірність існуючих стереотипів! Прагніть високих результатів! Будуйте успішні проекти! Перемагайте нарешті! А то у вас як не Хіларі, так Камела.

Стереотипи ламають справи, а не слова! І тоді ви скоро забудете про те, що ваші права обмежують. Тим більше, що у переважній більшості випадків це неправда.

Лайки під відео, коментарі і підписки вітаються!

Ти заважаєш мені, Мессі!

Джерело: poltava.to

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua