вологість:
тиск:
вітер:
Комунальники замовили проєкт огорожі Затуринського кладовища
Управління ЖКГ уклало договір на розробку проєкту капремонту Затуринського кладовища з улаштуванням огорожі.
Про це повідомила пресслужба Полтавської міської ради 2 квітня. За даними ресурсу «Прозорро», вартість розробки документації становить 198,5 тис. грн. Замовлення отримав проєктант Сергій Мурза. Він має завершити роботи не пізніше 2025 року.
Раніше керівник міського Управління житлово-комунального господарства Тарас Панасенко говорив , що орієнтовна вартість встановлення огорожі становить 10 млн грн. Проте остаточна сума буде відома після завершення проєктування.
Кошти на розробку проєкту огорожі Затуринського кладовища закладали до Програми розвитку ЖКГ на 2025-2027 роки. Територія цвинтаря становить близько 20,8 га.
Межі Затуринського кладовища
Раніше ЗМІСТ писав , що фахівці визначили межі санітарної зони Затуринського цвинтаря. Проєкт розробили з урахуванням скарг місцевих жителів, які говорили про проблему поховань поблизу житлових будинків.
Фахівці дослідили територію й висновували, що не бачать підстав для припинення поховань. Для кладовища визначили межі фактичної забудови Затуриного:
- у південно-західному напрямку до 70 м;
- у західному напрямку до 280 м;
У проєкті передбачили збереження нормативного розміру санітарно-захисної зони 300 м від межі кладовища до найближчої житлової забудови.
ЗМІСТ писав , що мешканці на комісії вказали, що санітарна зона має пролягати за 500 метрів від будинків через перепад висоти у 20 м.
Санітарно-захисна зона кладовища – це визначена територія довкола поховань, яка потрібна для захисту навколишнього середовища та здоров'я людей від забруднення.
Скарги жителів Затуриного
Мешканці села подали скаргу до Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, де зазначали, що «Спецкомбінат похоронно-ритуального обслуговування» порушує межі санітарно-захисної зони Затуринського кладовища.
На підставі скарги Держпродспоживслужба провела перевірку та встановила, що відстань від житлової забудови до крайніх меж земельної ділянки для розміщення міського кладовища становить 87-187 м. Тому комунальники вирішили організувати санітарно-захисну зону.
Проєкт розробляли з урахуванням впливу шкідливих факторів на життєдіяльність громадян. У листопаді минулого року СК ПРО замовили послуги, щоб провести перший етап робіт, а саме збір та аналіз зразків шуму, води, атмосферного повітря, ґрунту. На перший етап витратили 99 тис. грн.
Як планують зробити Затурине безпечним
При експлуатації кладовища фахівці у проєкті рекомендували забезпечити мешканців централізованим водопостачанням та водовідведенням. Також на території поховання потрібно зробити огорожі кладовища, під'їзних доріг, вивіз сміття тощо.
ЗМІСТ писав , що місцеві на обговореннях акцентували на відсутності огорожі, сміттєвих контейнерів та якісної дороги. Натомість вони отримують обіцянки від влади, що ці проблеми виправлять, але роками ситуація не змінювалася.
Наразі із проєкту відомо, що у Програмі розвитку управління житлово-комунального господарства заклали на цей рік кошти на розробку проєкту огорожі. Також на кладовищі облаштували сміттєві майданчики. СК ПРО має договір про регулярне вивезення сміття з Полтавським КАТП-1628.
Окрім того, на підставі щотижневих графіків прибирань підприємство збирає та вивозить сміття з території кладовища.

Новини рубріки

Земля у занедбаному стані: користувачу в Крюкові дали час навести лад до 20 квітня
03 квітня 2025 р. 20:34

На Полтавщині понад 15 тисяч людей перебувають на обліку як постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС
03 квітня 2025 р. 20:26