Знищення російської розвідгрупи: історія аеророзвідника з Полтавщини

04 квітня 2025 р. 18:01

04 квітня 2025 р. 18:01


Воїн охороняв блокпости на Полтавщині та наразі займається аеророзвідкою на фронті.

Історією воїна поділилися на сторінці 17-ї Полтавської бригади Національної гвардії України «Рейд» 4 квітня.

Знищення російської розвідгрупи: історія аеророзвідника з Полтавщини

Бойовий шлях воїна

Після початку повномасштабного вторгнення захисник разом із другом поїхав до військкомату. Їм повідомили, що всіх резервістів мобілізували, однак чоловіки домовилися поїхали до Полтави. У місті їх прийняли до військової частини, де захисники пройшли військову підготовку. Згодом їх направили охороняти стратегічні об'єкти на Полтавщині.

Як тільки з’явилася можливість, воїн Олександр добровольцем поїхав на фронт.  Захисник опинився на Харківщині, на стратегічному блокпості.

Оборонець розповів, що служив на ділянці майже пів року. Ворог перебував на відстані 17 кілометрів, тож воїн з побратимами щоденно готувалися до будь-яких сценаріїв.

Після звільнення Харківщини Олександр «Нео» з побратимами поїхав на навчання до Дніпра, щоб опанувати навички оператора безпілотників:

«Тоді наша частина ще не мала власних операторів БпЛА. Ми стали першими, хто отримав такі навички. Це була нова, але критично важлива справа, яка швидко стала невід'ємною частиною наших бойових операцій. Ми одразу застосовували отримані знання на практиці».

Після навчання воїна направили до прикордонних сіл Харківщини, де він працював із дронами у бойових умовах. За півтора року на фронті він пройшов через найскладніші ділянки, зокрема, інтенсивні бої в Бахмуті та Луганщині поблизу Куп'янська:

«Бахмут став справжнім тестом на стійкість та витривалість. Бої практично не припинялися, цілодобово працювала артилерія, міномети та „Гради“. Нам доводилося запускати дрони просто з будинків, часто прямо з вікон під постійними обстрілами. Ворожі снайпери стріляли з одного будинку в наш через річку, і кожен виліт був ризикованим і важким випробуванням».

Воїн згадує першу значну втрату – смерть близького друга Максима під час ворожого штурму:

«Ця трагедія сильно мене зачепила, бо Максим був зі мною поруч у найскладніші моменти війни. Ще через місяць ми втратили п’ятьох наших хлопців, коли ворог поцілив у КРАЗ ракетою ПТУР. Це були товариші, з якими я починав свій бойовий шлях. Ця втрата назавжди залишила відбиток у моїй пам'яті».

Олександр зміг знищити ворожу розвідгрупу:

«Росіяни використовували спеціальне акустичне обладнання для виявлення руху нашої піхоти. Ми довго шукали їх, нарешті визначили їхні позиції та навели артилерію, яка точно відпрацювала, ліквідувавши всю групу окупантів» , – зазначає він.

Олександр згадує, що ворог згодом почав активніше шукати точки запуску українських БпЛА, змушуючи його команду регулярно змінювати місця дислокації.

Ворог почав застосовувати реактивні снаряди, яку захисникики прозвали «землерийка»:

«Одного разу вибухова хвиля від пролітаючого мимо снаряда була настільки потужною, що мене буквально відкинуло від стіни на кілька метрів убік. Коли перехопили розмови ворога то там почули що окупанти всі сили напрявляють на пошук та знищення групи, в якій був Нео - настільки небезпечними були гвардійці в тому районі».

Знищення російської розвідгрупи: історія аеророзвідника з Полтавщини

Джерело: zmist.pl.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua