Більшість обстріляних підприємств Полтавщини не були готові до гасіння пожеж

08 квітня 2025 р. 11:57

08 квітня 2025 р. 11:57


Підприємства Полтавщини нехтують протипожежною безпекою. Це ускладнює й сповільнює гасіння пожеж після прильотів російських ракет та дронів.

Про це повідомив заступник начальника ДСНС Полтавщини Володимир Гришанін під час зустрічі «Діалог влади та бізнесу» 4 квітня. За його словами, на більшості підприємств, які атакували росіяни, були несправні протипожежні засоби, зокрема – незахищені трубопроводи.

Хоча підприємства зобов’язані забезпечити себе зовнішнім і внутрішнім водопостачанням на випадок загоряння, практика рятувальників свідчить про відсутність належної підготовки . Як наслідок, ліквідація пожежі після одного з прильотів обернулася обмілінням ставка на понад метр.

«Були, наприклад, такі ганебні випадки під час гасіння пожежі, коли є гідранти, але з чотирьох насосів, які подають воду в мережу, працює лише один і то додатковий, який не те, що не створює належний тиск, а взагалі не дає потрібного об'єму води. Нам доводиться прокладати величезні лінії для того, щоб забезпечити нормальну подачу води на гасіння пожежі. У нас є відстані й по 300 м, і по 400 м, із застосуванням пожежних насосних станцій. Після одного з останніх прильотів ми майже на півтора метра зменшили рівень води у ставку. Тому що, на жаль, на підприємстві не було такої можливості, щоб забезпечити належну кількість води», – говорить Володимир Гришанін .

Більшість обстріляних підприємств Полтавщини не були готові до гасіння пожеж

Належний протипожежний режим – це зона відповідальності самих підприємств, і від рівня їхньої підготовки залежить швидкість гасіння вогню. До прикладу, об’єкти нафтогазового комплексу мають бути забезпечені піноутворювачем для ліквідації пожеж. Їхня достатня кількість – це 90% успіху під час гасіння загоряння, говорить Володимир Гришанін. Піногасні речовини дозволяють ліквідувати пожежу швидше й з меншими витратами для держави.

Більшість обстріляних підприємств Полтавщини не були готові до гасіння пожеж

«Ми під час обстежень чуємо такі відповіді: “Так контролю немає, то чого там його зараз? Воно не критично”. Воно дуже критично, особливо в умовах застосування агресором зброї. Це дуже критично, коли належне забезпечення підприємства, коли люди навчені й створюють добровольчі пожежні дружини, коли проводять навчання із залученням наших підрозділів. Не просто на папері проведене за постановою тренування, а коли є відпрацювання карток пожежогасіння й системи безпеки на цьому об'єкті взагалі», – каже заступник начальника ДСНС .

Для рятувальників важливо, щоб на об’єктах працювали всі гідранти й вони були позначені, щоб були свердловини, які забезпечують нормальні умови для гасіння пожежі. Підприємства також можуть надавати власний транспорт для підвезення води. У такому разі рятувальники можуть швидше приборкати пожежу.

Гасіння пожеж після прильотів на Полтавщині

Нагадаємо, що у березні ворог завдав удару по об’єктах критичної інфраструктури. Через обстріли виникли пожежі, які ліквідували рятувальники.

За фактом обстрілів відкрили вісім кримінальних проваджень. Збройні сили РФ здійснили комбіновані удари по Полтавщині ракетами «Х-101», «Х-59» та БпЛА.

Засоби ураження пошкодили кілька об’єктів критичної інфраструктури в Полтавському та Миргородському районах. Атаковані об’єкти газовидобутку зазнали руйнувань, тож припинили роботу.

Увечері 27 березня російська армія атакувала Полтавську громаду ударними дронами. ППО відпрацювала по цілях, проте є пошкодження на різних локаціях.

Унаслідок атаки сталися загоряння загальною площею 2500 м². Станом на 4:00 пожежі на всіх обʼєктах ліквідували. За даними ОВА, обійшлося без постраждалих. Для гасіння пожеж залучили 19 одиниць техніки та 90 рятувальників особового складу ДСНС.

У лютому росіяни також завдавали удару по промисловості Полтавщини. Надзвичайники гасили пожежу внаслідок атаки.

До ліквідації залучили 87 рятувальників ДСНС та 34 одиниці техніки. Долати наслідки обстрілу допомагав пожежний турбінний робот.

Більшість обстріляних підприємств Полтавщини не були готові до гасіння пожеж

Джерело: zmist.pl.ua