Штучний інтелект в освіті: викладачі Кременчуцької гуманітарно-технологічної досвідом

10 квітня 2025 р. 00:16

10 квітня 2025 р. 00:16


Людський інтелект і штучний інтелект — разом до успіху в освіті.

Сьогодні на базі Кременчуцької гуманітарно-технологічної академії пройшов круглий стіл "Використання штучного інтелекту в освіті". Захід провели в рамках візиту до Кременчука заступника начальника Полтавської ОВА Антона Чубенка. На круглий стіл запросили всіх керівників навчальних закладів обласного підпорядкування Кременчука.

Антон Чубенко навів приклад, як штучний інтелект використовує його донька.

«У Збройних силах уже використовуються дрони зі штучним інтелектом. Його вивчення безмежне, як і Всесвіт, мені здається. Дуже приємно, що цією проблематикою в області найбільше переймається, як на мене, Кременчуцька гуманітарно-технологічна академія, яка є одним із визначних навчальних закладів України, адже комунальних академій небагато», — зазначив Антон Чубенко. Штучний інтелект в освіті: викладачі Кременчуцької гуманітарно-технологічної  досвідом

Про те, що штучний інтелект став незамінним помічником у роботі освітян, розповіла директорка Кременчуцької гуманітарно-технологічної академії Леся Крупіна.

Штучний інтелект в освіті: викладачі Кременчуцької гуманітарно-технологічної  досвідом

«Справді, сьогодні штучний інтелект — одна з найобговорюваніших тем в освіті. Це не дивно, адже технології змінюються стрімко. Ми всі вже чули прогнози, тривоги, навіть побоювання: мовляв, скоро замість вчителя буде голограма, або діти перестануть самостійно працювати — за них усе виконуватиме штучний інтелект. Освіта, мовляв, стане надто технологічною й утратить людську сутність. Ми ж вирішили діяти інакше — не хвилюватися й не сперечатися з технологіями, а відповідально та системно їх упроваджувати. І вже маємо результати.
Наразі семеро викладачів академії з різних спеціальностей (не лише інформатики) обрали роботу зі штучним інтелектом як тему своїх методичних досліджень: проводять майстер-класи, пишуть статті, тези, науково-дослідні роботи самостійно та з учнями. Усі педагоги ліцею "Політ" мають доступ до генерації конспектів і матеріалів у середовищі "Єдина школа" за допомогою інструментів ШІ, що полегшує роботу та економить час. Здобутим досвідом залюбки ділимося на внутрішніх і зовнішніх івентах»
, — розповіла Леся Крупіна.

Голова департаментської комісії з питань освіти Полтавської облради Олег Діденко висловив обережність щодо використання ШІ в освіті, особливо у роботі з дітьми.
«Старше покоління ще не до кінця усвідомлює, наскільки молодь уже живе в умовах ШІ. Ми тільки навчаємося новим технологіям, а вони вже інтуїтивно ними користуються. Тому потрібно чітко й швидко прописувати правила використання ШІ, щоб він став надійною підтримкою людини на шляху до української перемоги», — зазначив Діденко.

Заступниця голови комісії Юлія Цибульська зазначила, що вже активно використовує ШІ у своїй роботі.

«Оскільки я працюю над питаннями зайнятості, можу сказати, що для контролю результатів роботи штучного інтелекту мозок людини необхідний у будь-якому разі», — підкреслила депутатка.

Її слова підтвердили викладачі й учні Кременчуцької гуманітарно-технологічної академії. Вони продемонстрували, як із допомогою ШІ обчислювати середній бал успішності або навіть консультуватися під час ремонту автомобіля.

Штучний інтелект в освіті: викладачі Кременчуцької гуманітарно-технологічної  досвідом

У результаті учасники дійшли спільної думки: помилки ШІ — це лише привід для навчання разом, і боятися нових технологій не потрібно. Штучний інтелект — це надійний помічник освітян, якщо користуватися ним розумно.

Головна теза круглого столу: справжній інтелект — це інтелект, який є у кожному з нас.

Світлана Павленко

Фото, відео Ігоря Борисевича

Штучний інтелект в освіті: викладачі Кременчуцької гуманітарно-технологічної  досвідом

Джерело: kg.ua