вологість:
тиск:
вітер:
Пальми з Єрусалиму, верба з берегів Дніпра — Кременчук зустрічає Вербну неділю
Пряма мова.
За тиждень до Великодня, тобто сьогодні, віруючі йдуть до церкви святити гілочки верби і приносять їх додому для захисту оселі, родинного добробуту та здоров'я рідних. Цей день називають Входом Господнім у Єрусалим, Вербною неділею, "шутковою" або "квітною" і відносять до дванадцяти головних християнських свят.
Вербна неділя – перше велике весняне свято, яке заявляє про пробудження природи, дає старт останньому тижню перед Великоднем – Страсному, Великому чи Білому, останньому тижню Великого посту, а головне – вселяє надію на перемогу життя над смертю, торжества весни, добра і миру.
З нагоди свята у Храмі Серафима Саровського ПЦУ, який знаходиться по проспекту Полтавському, відбулася Божественна Літургія, яку очолив настоятель обителі архімандрит Феодосій.
Через те, що всі бажаючі не змогли вміститися у храмі, то вірянам, які очікували на подвір’ї вели через колонки пряму трансляцію.
А сам храм було прикрашено гілками пальм, привезених з Єрусалиму.
Головна ікона храму була в обрамленні з білих роз.
Серед тих хто сьогодні, разом з іншими парафіянами завітав до Храму були директор ВПУ №7 Микола Несен, професорка Ганна Капустян, заступник керівника Кременчуцької окружної прокуратури Артур Гаврильченко, керівник апарату Автозаводського суду Юрій Стеценко, відомий у місті адвокат Руслан Лазоренко, редакторка весільного журналу "Bride" Лариса Голубєва, директор ТРК "Пріорітет" Олена Кулініч, молода українська акторка Карина Тимошенко та інші відомі особи міста.
Як каже архімандрит Феодосій, саме цього дня, у 30-му році нашої ери, в Єрусалим в’їхав Спаситель, і все місцеве населення зустрічало Його з надією на швидке звільнення від римського ярма. Христос приїхав в місто верхи на віслюку, що на Сході означало мир (на коні в’їжджали завойовники). Його супроводжували вигуками: "Осанна синові Давидовому!" і вітали як месію, вистилаючи шлях Спасителя пальмовими гілками.
Відтак Вербну неділю відзначається православними християнами вже протягом 11 століть. Історія цього світлого свята описана у Святому Письмі.
У нас гілки пальми замінюють гілки верби – як найперша весняна зелень, символ пробудження природи і прихід весни. Багато народів вважали, що ця рослина може сприяти гарному врожаю, оскільки росте біля води. Гілки символізують перемогу життя над смертю.
У народній традиції було заведено зберігати освячені гілки весь рік, ними прикрашали ікони на покуті хати. Освятивши вербу, нею злегка били родичів і близьких зі словами "Не я б'ю – верба б'є". Такі дії вважають благословенням на здоров'я і захистом від лиха на весь рік.
Після Вербної неділі починається Страсний тиждень, який передував страті Ісуса Христа, а закінчився святом Воскресіння – Великоднем.
Про те, як у Храмі Серафима Саровського ПЦУ сьогодні відбувалася Божественна Літургія дивиться у нашому відео та фотоматеріалі.
Олег Булашев
Відео Микити Ліцкевича

Новини рубріки

Патронат у Кременчуці: одна сім’я на все місто — чи рухаємось ми вперед?
15 квітня 2025 р. 18:58

Манекен Анна, сучасні моноблоки та великі мрії — як у Кременчуці навчають майбутніх медиків
15 квітня 2025 р. 18:58

Держава дає 1500 гривень на квартал: як у Кременчуці «вирішили» питання спорту для ветеранів
15 квітня 2025 р. 18:58