вологість:
тиск:
вітер:
Про полтавську співачку Раїсу Кириченко створили новий радіофільм
Радіофільм присвячений життєвому шляху полтавської співачки, боротьбі за мистецтво та значенню її постаті для української культури.
Про те, що вийшов радіофільм про Раїсу Кириченко повідомила «Радіо Культура» 15 квітня.
Йдеться про художньо-документальний двосерійний радіофільм «Та, що вміла світити в мороку буденності», присвячений Раїсі Кириченко – видатній співачці родом із Полтавщини, яку називають голосом української пісні.
У першій серії слухачі дізнаються про дитинство Раїси Кириченко, її шлях до великої сцени, перші творчі кроки та перешкоди, які вона долала на початку свого мистецького життя. Послухати першу серію можна за посиланням .
Друга серія зосереджена на зрілих роках співачки: визнання, гастролі, участь у міжнародних конкурсах, хворобі та боротьба. Послухати другу серію можна за посиланням .
Нагадаємо, що Раїса Кириченко мала велику перспективу побудувати кар'єру в США, могла чимало заробляти і якісно лікуватися, але від цього завжди відмовлялася. Вона була справжньою патріоткою своєї землі і її справи це підтверджували.
Раїса Кириченко народилася 14 жовтня 1943 року у селі Корещина. Її день народження припав на Покрову. Але і досі не відомо, чому у багатьох довідниках пишуть дату 14 листопада.
Хтось говорить, що це помилка, а дехто вважає, що її записали за днем народження батька. Мама Раїси Кириченко їй говорила: « Раю, ти народилася тоді, коли було дуже багато яблук і калатали дзвони в селі » . Про яблука в листопаді мови йти не може, а церква і дзвони – це про свято Покрова.
Першу співочу практику Раїса Кириченко пройшла у Землянківській школі, у громадському житті якої брала активну участь. Працювала у колгоспі, але і там вона співала у хорі, який створили разом з іншими дівчатами. У 1979 році Раїсі Опанасівні надали звання народної артистки УРСР. Також вона є почесною громадянкою міста Балтимор в США.
Напередодні піку популярності у Полтаві, Раїса Кириченко 19 років жила у Черкасах. Там вона стала народною артисткою України та лауреаткою Шевченківської премії. Згодом для неї життя там стало неможливим. Детальніше про життєвий шлях «берегині української пісні » читайте у матеріалі ЗМІСТу .

Новини рубріки

Манекен Анна, сучасні моноблоки та великі мрії — як у Кременчуці навчають майбутніх медиків
15 квітня 2025 р. 18:58

Держава дає 1500 гривень на квартал: як у Кременчуці «вирішили» питання спорту для ветеранів
15 квітня 2025 р. 18:58

Ветеран тричі просив більше, а отримав від Усанової лише обіцянку на наступний рік
15 квітня 2025 р. 18:58