вологість:
тиск:
вітер:
Співвласників особняка Перцовича у Полтаві хочуть зобов’язати зберегти памʼятку
Памʼятка має 11 власників квартир та офісів на вул. Юліана Матвійчука, 40.
Двоє з них готові укласти охоронний договір на свою частку майна у будівлі (відома як замок Річарда), проте не готові брати відповідальність за увесь будинок. Про це відомо з ухвали Полтавського окружного адміністративного суду від 10 квітня.
У 2023 році прокуратура позивалася до суду, щоб укласти охоронний договір на особняк Перцовича. Суд погодив позов і зобов'язав двох власників частини будівель взятися за збереження памʼятки. Щоправда, вони готові оберігати тільки її частину, що належить їм. Решта приміщень розподілені між рештою девʼятьма співвласниками памʼятки. Через це полтавці наполягають, або й решту власників приміщень залучили до справи.
Про будинок Перцовича, або полтавський Замок Річарда
Коли йти парним боком вулиці Юліана Матвійчука від театру ляльок в напрямку Сінної, серед кількох зацілілих старих будинків помічаєш нетиповий для Полтави будинок. Його називають « замком Річарда » – за аналогією до київського Замку Річарда на Андріївському узвозі. Обидва будинки мають дещо спільне в стилі і збудовані з різницею в 14 років.
Історія зберегла тільки ім'я адвоката Перцовича, і то завдяки тому, що він залишив по собі цю будівлю у вікторіанському стилі (у ХІХ столітті будинки називалася за іменем власника, а не за номером на вулиці, як ми звикли).
Те, що будинок обріс легендами , свідчить про його самобутність і незамінність у міській тканині. Водночас це не єдиний житловий будинок у Полтаві, що має статус пам’ятки архітектури: навіть побіжний погляд на перелік пам’яток покаже, що таких будівель у місті – кілька десятків.
Самі мешканці називають свій будинок на вул. Юліана Матвійчука, 40 багатостраждальним. Фасад, який руйнується не перше десятиліття, – це тільки один бік справи. Понад 30 років підвал затоплювала вода. Численні комісії комунальних служб висували різні версії, звідки вона бралася, доки два роки тому мешканці будинку не скинулися на насос.
Після того, як воду стали регулярно відкачувати, з’ясувалася причина – дірява труба «Полтаватеплоенерго» між 38-мим і 40-вим будинками на вулиці Пушкіна. Служба поміняла трубу, і підвали цих будинків перестало заливати. Ліквідовувати наслідки тридцятирічного підтоплення «Полтаватеплоенерго» не стало, але чи вимагали цього мешканці – невідомо.
Про життя у будинку Перцовича читайте у матеріалі ЗМІСТу.

Новини рубріки

Дрес-код для церкви: що варто знати про одяг у храмі пояснив архімандрит ПЦУ Феодосій
18 квітня 2025 р. 22:22

У Кременчуцькому РТЦК та СП тимчасово призначено нового керівника
18 квітня 2025 р. 22:22

Не в Кременчуці! У Полтаві планують відкривати пришкільні табори
18 квітня 2025 р. 22:22