вологість:
тиск:
вітер:
Полтавці нагадують про полонених: куди прийти, щоб підтримати акцію
У суботу 19 квітня містяни із табличками можуть прийти із плакатами, щоб підтримати учасників акції.
Про нову локацію акції 16 квітня повідомили на сторінці «Полтавської спільноти родин захисників Азовсталі та Маріуполя».
19 квітня о 12:00 учасники зберуться біля ОЦЕВУМу. Рідні та небайдужі полтавці вийдуть нагадати про військовополонених.
Як діяти родинам, які дізналися про зникнення чи полон рідних
ЗМІСТ говорив із координаторкою спільноти рідних 32-ї окремої механізованої бригади з Полтавщини Людмилою Бахмат.
Жінка розповіла, що не потрібно вказувати особисті дані військового, які можуть допомагати ворогові. Йдеться про рід військ, до якої військової частини захисник належить і його посаду:
«Саме це може нашкодити. Якщо виставити фото з музикою зі словами: “Коханий, я за тобою сумую, а ти в полоні”, то нічого не буде, адже росіяни по фото із десятків тисяч полонених не шукатимуть його. А якщо виставляти прізвище, ім'я, по батькові, дату народження і військову частину, то звичайно їх одразу можуть ідентифікувати».
Чоловік Людмили Бахмат вважається безвісти зниклим. Жінка долучається як співорганізаторка акцій у Києві, а також виходить на зібрання у Полтаві:
«Якщо ми перестанемо виходити на мирні акції, то нас взагалі ніхто не зрозуміє і не почує. Це буде просто статистика. Але ж безвісти зниклі та полонені – це чиїсь чоловіки, брати чи батьки, у яких є сім'я, були цілі та плани на життя. І вони в один момент зруйнувалися. Вони за нас стояли, вони за нас пам'ятали на передовій і ми повинні пам'ятати про них тут».
Акції з нагадуванням про полонених та безвісти зниклих воїнів у Полтаві проводять із зими 2024 року. За понад рік вони стали звичними для містян, тож щоразу кількість учасників зростає.
Зазвичай на акціях майорять прапори бригад ЗСУ, а серед учасників є плакати з портретами – рідні полонених та зниклих виходять нагадати про своїх воїнів.
Родини полонених бійців почули завдяки мирним акціям-нагадуванням. Волонтерка та активістка Олександра Каладжиєва першою вийшла на акцію у Полтаві. Майже два роки тому вона хотіла нагадати про роковини теракту в Оленівці. Від київського осередку жінка дізналася, що у Полтаві ніколи не проводили акції.
Поміж організаторів та учасників акції також є небайдужі полтавці, які чекають на повернення захисників додому. ЗМІСТ зібрав історії родин «Полтавської спільноти родин захисників Азовсталі та Маріуполя». У матеріалі розповідаємо їхню боротьбу за українських військових у російській неволі.

Новини рубріки

Дрес-код для церкви: що варто знати про одяг у храмі пояснив архімандрит ПЦУ Феодосій
18 квітня 2025 р. 22:22

У Кременчуцькому РТЦК та СП тимчасово призначено нового керівника
18 квітня 2025 р. 22:22

Не в Кременчуці! У Полтаві планують відкривати пришкільні табори
18 квітня 2025 р. 22:22