Ремонт тротуару за 800 тисяч у Кременчуці виконує ФОП без офіційно оформлених працівників

18 квітня 2025 р. 01:15

18 квітня 2025 р. 01:15


Під час засідання комісії "Прозорість і підзвітність" обговорили підрядника ремонтних робіт біля кременчуцької гімназії №20.

Кременчук продовжує модернізацію міської інфраструктури. Одним із таких проєктів став поточний ремонт пішохідної доріжки та дорожнього покриття вздовж паркану Кременчуцької гімназії №20. Замовником робіт виступило КП "Кременчуцьке підрядне спеціалізоване шляхове ремонтно-будівельне управління", а вартість робіт складе 809 тис. 506,8 грн.

Про це свідчать дані, розміщені на порталі державних закупівель Prozorro.

У рамках проєкту заплановано провести демонтаж старого покриття, встановити нові бордюри, облаштувати дорожне корито, укласти тротуарну плитку площею майже 419 м², включаючи тактильну плитку для маломобільних груп населення.

Проте навколо цього тендеру виникли певні сумніви щодо прозорості процесу виконання.

Днями під час засідання робочої групи  "Прозорість і підзвітність" в.о начальника Головного управління ДПС у Полтавській області Алла Рябова озвучила занепокоєння щодо виконавиці робіт — ФОП Валковою Мариною Вікторівною, з якою підписали даний підряд кременчуцькі комунальники.

За її словами, підприємиця не має власної матеріально-технічної бази, а також працівників. Вона раніше оформлювала працівників лише тимчасово, по місяцю. Ба більше, вказана нею зарплата працівників на рівні 7000 гривень викликає підозру, адже така сума навряд чи відповідає реальним ринковим умовам.

"Валкова Марина Вікторівна, яка буде виконувати дані роботи - вона не має найманих працівників, вона на місяць брала людей на роботу. Ще - заробітна плата сім тисяч гривень. Ми розуміємо, що такої заробітної плати не існує. І в неї взагалі відсутня матеріально-технічна база для виконання зазначених робіт. Просто з нею треба проговорити, щоб вона людей оформила під роботи, щоб не давати журналістам можливості потім писати, що йде відмивання бюджетних коштів, при цьому не сплачуються податки", - заявила Алла Рябова.

Міський голова Кременчука Віталій Малецький у відповідь зауважив, що проблема полягає в нестабільності замовлень, що змушує підрядників працювати через цивільно-правові угоди.

"У нас ситуація наступна, що в них немає постійного пакету замовлень. Вони людей не можуть отримувати постійно штат, тому що немає з чого їм платити. І вони багато роблять по цивільно-правовим угодам, по договорам підряду, тому вийшов, що цей ФОП буде робити. Інших не було ", - сказав він.

Незважаючи на це, присутні наполягали, що з огляду на нові правила звітності, підрядник зобов'язаний оформлювати персонал офіційно хоча б на період виконання робіт. Це має підвищити прозорість використання коштів громади та зняти соціальну напругу.

"Просто всі матимуть можливості бачити, що офіційно нарахована і виплачена заробітна плата. І не буде питань щодо оформлення трудових відносин і офіційного працевлаштування, і офіційної заробітної плати. Щоб не було про що говорити, якщо є такі розмови, які не потрібні", - зазначила Алла Рябова.

Марина Соловей

Ремонт тротуару за 800 тисяч у Кременчуці виконує ФОП без офіційно оформлених працівників

Джерело: kg.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua