вологість:
тиск:
вітер:
У Полтавському педагогічному університеті відбувся Саміт учителів математики «Поступ зростання якості математичної освіти на Полтавщині»
Роль математики в житті кожної людини є винятково важливою; вона в усі часи мала незаперечне культурне й практичне значення, а її вплив на технічний та економічний розвиток суспільства складно переоцінити. Глибокі математичні знання є необхідною умовою успішного опанування багатьох спеціальностей. Важливість якісної математичної освіти спонукає до пошуку шляхів її покращення, розробки й упровадження ефективніших методик і технологій, які забезпечуватимуть вищий рівень математичної підготовки.
16 квітня 2025 року Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка з метою обговорення актуальних питань підвищення якості математичної освіти, обміну кращими практиками у навчанні математики зібрав учителів математики на Саміт «Поступ зростання якості математичної освіти на Полтавщині».
Із вітальним словом до учасників Саміту звернулася ректорка університету Марина Гриньова. «Я прагнула зібрати всіх вас, адже сучасні суспільні зміни вимагають нових підходів до навчання математики. Під час сьогоднішнього саміту ви обговорюватимете нові бачення, нові технології, які дозволять учням прогресувати у вивченні математики й досягати кращих результатів у навчанні та професійній діяльності», — зазначила Марина Вікторівна.
Учасників саміту привітала заступниця Полтавського міського голови Леся Марталішвілі, яка відзначила зацікавленість учнів у математичному та STEM-профілях навчання, що має знайти відображення при проєктуванні мережі ліцеїв, та закликала студентів поповнювати лави творчих, висококваліфікованих учителів математики Полтавської громади.
Начальник управління Державної служби якості освіти у Полтавській області Юрій Кращенко у своїй доповіді акцентував увагу на особливостях оновленого професійного стандарту «Вчитель закладу загальної середньої освіти», окремих підсумках інституційного аудиту та тестування учнів 6-х і 8‑х класів у межах моніторингового дослідження якості освіти в умовах воєнного стану, а також на висновках і перспективах сертифікації педагогічних працівників.
Питання сертифікації педагогічних працівників стало центральною темою виступу начальниці методичного відділу Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Оксани Святокум. Характеризуючи місію та виклики сертифікації, Оксана Євгеніївна зупинилася на структурі сертифікаційного тесту, навела приклади завдань, проаналізувала причини, які стримують учителів від участі в сертифікації, закликала педагогів здобувати власні історії успіху, а адміністрацію — підтримувати тих, хто наважується випробувати себе.
Декан факультету комп’ютерних наук, математики, фізики та економіки Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Тетяна Барболіна зупинилася на важливості професійної підготовки вчителя математики як основи сталого розвитку якості шкільної математичної освіти, охарактеризувала дієві практики підготовки майбутнього вчителя математики в університеті.
Завідувачка відділу розвитку природничих та математичних дисциплін Полтавської академії неперервної освіти ім. М. В. Остроградського Ольга Лозинська звернула увагу на виклики, з якими стикається сучасний учитель математики, та на можливості підтримки педагогів з боку Полтавської академії неперервної освіти. Вона представила портрет учителя математики на основі статистичних даних.
Саміт продовжив свою роботу у форматі серії майстер-класів. Своїми методичними знахідками з колегами поділилися:
- учитель математики Комунального закладу «Полтавський міський багатопрофільний ліцей № 1 ім. І. П. Котляревського Полтавської міської ради Полтавської області» Юлія Тихоненко (» Від ідеї до результату: проведення ефективних пробних тестів з математики у форматі НМТ »);
- учителі математики Ліцею №17 «Інтелект» Полтавської міської ради Полтавської області Тетяна Шиманська та Євгенія Урсуляк (« Таємниці кола та круга. Просто »);
- заступник директора з навчально-виховної роботи Ліцею №33 Полтавської міської ради Полтавської області Вікторія Юшкова (« Елементи стохастики: шанс на успіх »);
- учитель математики Ліцею №33 Полтавської міської ради Полтавської області Олена Зайцева (« Принципи композиції завдань з математики з однією правильною відповіддю: практичний аспект »);
- учитель математики Кременчуцького ліцею №4 «Кремінь» Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області Світлана Ховрак (« Роздуми над рівняннями з параметрами» );
- учитель математики опорного закладу «Гребінківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4 Гребінківської міської ради Полтавської області» Олена Ічанська (« Гармонія трикутника в задачах НМТ »).
Підбиваючи підсумки зустрічі, можна з упевненістю сказати, що саміт об’єднав фахівців, які прагнуть не лише навчати, а й надихати — формуючи покоління мислячих, креативних і впевнених у своїх знаннях громадян. Обговорення викликів, обмін досвідом і презентація успішних практик стане основою для подальших кроків у підвищенні якості викладання математики в регіоні.
Пресслужба Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка

Новини рубріки

Перед Великоднем у Кременчуці борщ стало варити дорожче
19 квітня 2025 р. 13:27

До 18:00 у центрі Кременчука працює крафтовий фестиваль «Гаївка»
19 квітня 2025 р. 13:27