вологість:
тиск:
вітер:
Час садити, сіяти й удобрювати: місячний календар для городників на квітень
Працювати чи ні у Світлий тиждень після Великодня — то справа й вибір кожного садівника чи городника. Церква не забороняє працювати у святкові дні, цього немає у Святому писанні. Під час великих православних свят священнослужителі радять відкласти на інший час важку, брудну роботу, крім послуху, або термінової праці, необхідної «для допомоги хворим і слабим». А святкові дні присвятити Богу, піти до церкви чи помолитися вдома, почитати Біблію.
Народні традиції Великодніх свят також мають заборону на тяжку працю. Період Великодня в дохристиянські часи був пов’язаний із настанням весни, посівними роботами та майбутнім урожаєм.
Тож у народі у перші три дні свята не працювали, а розважалася, співали великодні пісні-риндзівки та ходили у гості один до одного. На третій день Великодня в деяких регіонах України робили «проводи свята», і вже можна було працювати.
Проте селяни зважають не лише на календар церковний, а й на погоду. А вона зараз стоїть така, що аж кличе на город чи в сад. Та й чимало роботи зараз у садівників і городників, адже навесні так і буває. Але якщо планувати роботи з розумом, робити все поступово, то вдасться і виділити час на відпочинок. Для цього можна скористатися посівним календарем на квітень 2025. Далі більш детально розповімо, які роботи і коли рекомендується проводити.
19 квітня
Посійте бобові культури, капусту кольрабі, пекінську, білоголову, редиску. Із плодово-ягідних посадіть персик, сливу, вишню, грушу. Хоча такі роботи і вітаються, коріння рослин намагайтеся не чіпати, щоб не пошкодити. Якщо земля достатньо прогрілася, посадіть і картоплю.
Під садові культури внесіть комплексні добрива, які навесні дуже потрібні рослинам. Поливайте розсаду, кімнатні рослини, дерева й чагарники (якщо весна без опадів у вашому регіоні).
20 квітня
Приділіть увагу газону також: його потрібно підживити, регулярно косити, а також захищати від хвороб. Проведіть щеплення за допомогою живців, які раніше заготовляли. Усі роботи, які плануєте на сьогодні, можна виконувати. Лиш будьте обережні з корінням рослин, не зачіпайте його. Можна зрізати квіти — вони будуть довгий час стояти у вазі і не втрачати декоративний вигляд.
21 квітня
Радимо приділити час грядкам, де ще нічого не росте. Їх можна перекопати, розчистити від сміття, розрівняти. Це стосується не лише грядок під овочі, а й клумб чи місце під посів газонної трави.
Не рекомендується зараз також поливати рослини та вносити під них добрива. Та можна видалити зайву поросль біля дерев та кущів, пошкоджені або уражені гілки, а також вуса полуниці. Можна зайнятися формуванням хвойних декоративних рослин на ділянці.
22 квітня
Оскільки більшість робіт зараз проводити не рекомендується, можна день перепочити. Особливо якщо погода несприятлива для садово-городніх робіт. Але якщо у вас суха й тепла погода, можна провести обприскування рослин від хвороб або шкідників.
На декоративних рослинах можуть розвиватися грибкові хвороби, до прикладу, борошниста роса. Це поширена хвороба різних культур. На трояндах проявляється на всіх надземних частинах рослини білим борошнистим нальотом. Уражені листки поступово засихають і відмирають, хворі рослини часто не можуть пережити зиму. Якщо ознак хвороби на трояндах немає, можна також провести профілактичну обробку.
23 квітня
Можна знову повертатися до посівів насіння овочів і квітів, а також до посадки саджанців чи картоплі. Підживіть рослини, адже навесні цього потребують всі культури. Можна використати як органіку, так і мінеральні добрива. Під час внесення добрив можна і полити рослини. Однак не потрібно їх заливати та перегодовувати, адже це негативно вплине на стан рослин. Дотримуйтеся норми у всьому.
24 квітня
На постійне місце можна пересаджувати розсаду. Якщо ґрунт у вашому регіоні вже достатньо прогрівся, то пересаджуйте і теплолюбні культури. Але для них бажано встановити тимчасове укриття, адже погода ще мінлива.
Якщо ж для вас це ще зарано, загартовуйте розсаду перців, томатів та інших культур, щоб вони були готові до вирощування на вулиці.
Косіть газонну траву, але не забувайте витримувати паузу між скошуванням та обробками. Повинно пройти хоча б три дні.
Посійте насіння бобових, редиски, моркви, буряку, та інших культур, які плануєте вирощувати. А також насіння квітів на клумбу.
25 квітня
Не варто закладати нові рослини на ділянці. Тому не рекомендується нічого сіяти та садити. Також відкладіть поливи та внесення добрив у цей період. Можна посіяти хіба що зелень, яка має короткий вегетаційний період. Тоді вона встигне наростити зелену масу, і її можна буде одразу вживати.
Тому можна знову ж таки зайнятися грядками, де ви ще нічого не посіяли. Якщо там розрослися бур’яни (особливо багаторічні), варто їх позбутися.
26 квітня
Не рекомендується все ще нічого сіяти та садити. Не займайтеся обрізкою та формуванням навіть кімнатних рослин. Пікірувати та пересаджувати розсаду також зараз не варто, як і займатися укоріненням. Поливи та внесення добрив можуть тільки завдати шкоди. Однак в цей період можна проводити захисні обробки від хвороб та шкідників.
Олександр СТЕПАНЕНКО , Решетилівщина.UA

Новини рубріки

СБУ прийшла з обшуками до адміна телеграм-каналу про пересування ТЦК у Полтаві
19 квітня 2025 р. 18:25