вологість:
тиск:
вітер:
Виходимо з посту правильно
Завтра — Великдень, а отже закінчується Великий піст. Він найдовший і найбільш суворий з усіх православних постів, тому вихід з нього є стресом для організму. Оскільки людина упродовж посту не їсть білкову їжу тваринного походження, її організм припиняє виробляти ферменти, які відповідають за розщеплення м’яса, молочних продуктів і яєць.
Якщо ж людина одразу після посту надмірно споживатиме м’ясні страви, то потужності організму не в стані їх належно переробляти. Відтак, збільшуються ризики появи та загострення хвороб, як виразка, панкреатит (запалення підшлункової залози), коліт, холецистит (запалення жовчного міхура) та інші. Також порушення травлення небезпечно для людей з хронічними хворобами серцево-судинної, ендокринної, дихальної, травної, сечовидільної систем. Адже збій у їхній роботі часто спричиняє саме порушення у харчуванні.
Як виходити з посту
Потрібна насамперед помірність. Не треба поспішати з поверненням до звичного режиму харчування. Упродовж святкового пасхального тижня спробувати всі смачні наїдки у вас ще буде час.
Вихід з посту має тривати приблизно 1-2 тижні. Упродовж цього часу краще поєднувати пісну їжу і звичайну. До того ж, дуже маленькими порціями:
- вводьте у раціон звичні для вас страви поступово, у порції має бути не більше 150-200 грамів, крім того, не треба змішувати кілька страв одразу;
- випивайте півсклянки теплої води перед прийомом їжі, що зменшить відчуття голоду;
- будьте обережними зі свіжою випічкою, не бажано навантажувати шлунок;
- поступово вводьте в раціон яйця, молочні та кисломолочні продукти (кефір, сир, йогурт) та м’ясо (краще — індичку, курку, кролика, яловичину);
- надайте перевагу відвареному чи тушкованому способу приготування страв;
- не забувайте про клітковину, адже вона нормалізує травлення, тому споживайте більше фруктів, овочів, (як сирих, так і в тушкованому, вареному чи запеченому вигляді), а також зелень і спеції, які сприятимуть засвоєнню важкої їжі;
- білкові продукти краще їсти в першій половині дня (1 білковий продукт за 1 прийом їжі);
- встановіть часові проміжки на сніданок, обід та вечерю, не робіть зайвих перекусів, а також не забувайте побільше рухатися в перервах між їжею, щоб полегшити процес травлення.
У перші 2-3 дні після закінчення посту краще не вживати:
соління та маринади;
випічку, чіпси та солодощі;
газовані напої;
алкогольні напої.
Зі спиртним теж слід бути обережними: краще трохи якісного червоного вина. Алкоголь у малих дозах сприяє травленню, а у великих — отруює організм.
Роботу шлунку можна полегшити за допомогою готових препаратів — ферментів, оскільки власних ферментів в організмі під час посту поменшало, і вони не в змозі впоратися з важкою їжею. Пам’ятайте, що перехід до повноцінного харчування повинен бути поступовим для того, щоб вживання звичної для вас їжі не нашкодило організму.
Олександр СТЕПАНЕНКО , Решетилівщина.UA

Новини рубріки

СБУ прийшла з обшуками до адміна телеграм-каналу про пересування ТЦК у Полтаві
19 квітня 2025 р. 18:25

Перед Великоднем рятувальники обстежили храми на предмет дотримання протипожежної безпеки
19 квітня 2025 р. 17:53