вологість:
тиск:
вітер:
Вулиці Юліана Матвійчука, Європейську та Решетилівську у Полтаві очищають від російсько-комуністичних вуличних покажчиків (фото)
З будинків вулиць Юліана Матвійчука, Європейська та Решетилівська у Полтаві комунальні служби Полтавської міської громади прибрали низку незаконних застарілих вуличних покажчиків, які є символікою російської імперської політики.
Зокрема, на більшості будинків по вулиці Юліана Матвійчука https://poltava.to/project/7796/ встановлено нові таблички; а старі із зазначенням турбадура російської імперії Алєксандра Пушкіна https://poltava.to/project/7403/ прибрано: зокрема з будинків №56, №56 А, №59, №88, №101 та ін. 8 грудня 2023 року Полтавська міська рада перейменувала вулицю Пушкіна на честь Героя України, полеглого учасника народної російсько-української війни за незалежність України Юліана Матвійчука. Це одна із найбільших вулиць Полтави, знаходиться у Київському та Шевченківському районах; пролягає від проспекту Віталія Грицаєнка до вулиці Липової; до вулиці Юліана Матвійчука прилучаються: вулиці Тролейбусна—Івана Нечуя-Левицького—Симона Петлюри—Української Повстанської Армії—Сінна—Дмитра Коряка—Раїси Кириченко—В'ячеслава Чорновола—Європейська—1100-річчя Полтави, Котляревського—Гоголя/Державного Прапора і Стрітенська. На вулиці Юліана Матвійчука розташовані будинок колишньої Земської бібліотеки (тепер Державний архів Полтавської області), колишнє Полтавське реальне училище (тепер Полтавський політехнічний коледж Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут»), колишнє Полтавське земське ремісниче училище (тепер технікум м'ясної промисловості), Палац дитячої та юнацької творчості, Полтавський обласний театр ляльок, а на розі вулиць Юліана Матвійчука і Дмитра Коряка— меморіальний комплекс Полеглим захисникам правопорядку.
Аналогічно по вулиці Решетилівська прибираються аншлаги з написом про російського комуністичного маршала Бірюзова https://salo.li/8097538 , зокрема з будинків №3, №5, №7, №13, №15, №15А, №27, №43, №47, №49 та ін. Вулиця Решетилівська—одна з найбільших вулиць Полтави, розташована у Київському районі. Пролягає від Київської площі до межі міста. Довжина — близько 4 км. Вперше спогади про цю вулицю з’являються наприкінці19 століття, коли розширилися межі міста Полтава. До 1965 року вона мала назву Велика Решетилівська. У 1979 року, в часи російсько-совєтської окупації, була перейменована на звеличення російського маршала. У 2023 році у межах процесів деколонізації міського простору рішенням сесії Полтавської міськради їй повернули історичну назву – Решетилівська.
Також встановлено нові та очищено від покажчиків «Фрунзе» ( Міхаіл Фрунзе-військовий комісар, уповноважений Реввійськради і командувач більшовицькими збройними силами окупаційної Червоної армії під час війни ленінської Росії проти Української Народної Республіки; належав до Політичного бюро ЦК КП(б)У. Керував боротьбою проти українських повстанців) вулицю Європейську . Зокрема, назви/аншлаги «фрунзе» зафарбовано або прибрано з будинків №92, №102, №124, №128 та ін. Нагадаємо, ще у 2016 році у межах декомунізаційних процесів розпорядженням Полтавської облдержадміністрації вулицю Фрунзе перейменовано на Європейську. Ця назва символізує європейський вектор розвитку України. Європейська-одна з головних вулиць Полтави, розташована у Шевченківському районі. Пролягає від вулиці Монастирської до виходу на трасу Полтава—Кременчук. Довжина вулиці — 5,66 км. До вулиці прилягає Полтавський парк імені Івана Котляревського, на території якого знаходяться могила зачинателя української літературної мови Івана Котляревського. На ній міститься Полтавський завод медичного скла. До вулиці Європейської прилучаються: вулиця Монастирська, провулок Романа Шухевича, вулиці Соборності, Небесної Сотні, 1100-річчя Полтави, Юліана Матвійчука, Шевченка, Героїв Чорнобильців, Миколи Дмітрієва, Патріарха Мстислава, Остапа Вишні, Кобищанська, Володимира В’язуна, Раїси Кириченко, Баяна, Героїв АТО, провулки Спілчанський, Нестора Городовенка, вулиці Гостомельська, Гетьмана Сагайдачного, Олександра Оксанченка, Павла Чубинського, Київське і Харківське шосе, вулиці Малорудчанська, Данила Апостола, Польська, Віктора Андрієвського і Леоніда Каденюка.
«Відповідно до деколонізаційного законодавства до символіки російського імперської політики та комуністичного тоталітарного режиму віднесено написи, присвячені подіям, пов’язаним із здійсненням російської імперської політики та діяльністю комуністичної партії, переслідуванням учасників боротьби за незалежність України. Вжиття заходів з виконання вимог чинного законодавства у частині демонтажу незаконних табличок є нагальним, особливо, в умовах війни з росією, яка на тимчасово окупованих українських землях намагається нав’язати українцям ту ж символіку», - наголосив представник Українського інституту національної пам’яті в Полтавській області Олег Пустовгар.
Представництво УІНП у Полтаві

Новини рубріки

СБУ прийшла з обшуками до адміна телеграм-каналу про пересування ТЦК у Полтаві
19 квітня 2025 р. 18:25

Перед Великоднем рятувальники обстежили храми на предмет дотримання протипожежної безпеки
19 квітня 2025 р. 17:53