Полон у 20 років й оборона Маріуполя. Що відомо про звільнених з полону воїнів Полтавщини

21 квітня 2025 р. 16:06

21 квітня 2025 р. 16:06


15 військовослужбовців повернулися з полону. Більшість з них з них обороняли Маріуполь й зокрема «Азовсталь» та завод імені Ілліча. Девʼятеро бійців народилися після 2000-х й провели у полоні більше трьох років.

Про воїнів, які пройшли полон 21 квітня ЗМІСТу повідомив речник Полтавського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Роман Істомін.

З полону визволити одразу пʼятьох побратимів, яких росіяни поневолили 12 квітня 2022 року у Маріуполі. 24-річний протитанкіст й солдат з Пирятина Роман Крагель виконував завдання з морськими піхотинцями 24-річним Євгенієм Балухатим з Гребінки та 21-річними матросами Максимом Пузіком з Пирятинської громади й Олегом Повхом з Решетилівської громади. Разом воїни потрапили до російського полону 12 квітня 2022 року в Маріуполі.

Їхні побратими – 25-річний матрос Михайло Старіков з Горішньоплавнівської громади й 24-річний матрос Максим Тітаренко з Кобеляк перестали виходити на зв’язок дещо раніше (7 і 9 квітня).

Полон у 20 років й оборона Маріуполя. Що відомо про звільнених з полону воїнів Полтавщини

Максим Тітаренко з Кобеляк

Також 12 квітня до полону потрапив 25-річний матрос Микола Середа з Гребінки. Тоді він зміг повідомити рідних телефоном, що потрапив до рук окупантів.

Троє нацгвардійців з Полтавщини потрапили до російського полону в останні дні оборони Маріуполя. 24-річний Дмитро Агарков та Едуард Ляш з Гадяча потрапили до полону 17 травня, а солдат Сергій Лисенко з села Лучки під Кобеляками – 18 травня 2022 року.

У квітні 2023 року до полону потрапив 47-річний солдат Віталій Веніславський з Гребінківської громади. Він захищав Батьківщину у лавах 58-ї окремої мотопіхотної бригади імені гетьмана Івана Виговського на Луганщині.

36-річний солдат Антон Заєць з Миргорода зник безвісти 11 лютого 2025 року поблизу села Дачне на Донеччині. 29-річний солдат і миргородець Станіслав Туровський потрапив до російського полону 15 грудня 2024 року під час виконання бойового завдання в районі Курахового на Донеччині. Обоє десантників воювали у лавах 46-ї окремої аеромобільної бригади.

44-річний молодший сержант Євгеній Рак з Миргородського району служив у лавах Окремої президентської бригади імені гетьмана Богдана Хмельницького. Потрапив у полон 8 грудня 2024 року під час виконання бойового завдання поблизу Благодатного на Донеччині.

Полон у 20 років й оборона Маріуполя. Що відомо про звільнених з полону воїнів Полтавщини

Джерело: zmist.pl.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua