Найскладніше – коли немає води. Як гасили пожежу після ворожих обстрілів Полтавщини

21 квітня 2025 р. 16:34

21 квітня 2025 р. 16:34


Три дні пожежники працювали, аби загасити нафтовий резервуар, який палав через російську атаку на промисловість Полтавщини.

Про досвід рятувальника у гасінні пожежі розповіли у ДСНС Полтавщини 18 квітня.

Дмитро Тарусін — лейтенант служби цивільного захисту. Одним із його викликів була пожежа на промисловому об’єкті Миргородського району 22 лютого. Тоді до робіт залучили 153 рятувальників із Полтавського, Черкаського та Дніпропетровського гарнізонів ДСНС, а також 51 одиницю техніки.

Рятувальник згадує, що через російську атаку загорівся нафтовий резервуар, полум’я здіймалося вгору, а температура сягала критичних показників. Пожежники працювали три дні майже безперервно, аби повністю ліквідувати наслідки удару:

«Під час робіт температура була настільки висока, що моя захисна каска буквально поплавилася. Коли працюєш в екстремальних умовах, не думаєш про себе. Організм працює на адреналіні, є тільки мета – допомогти, врятувати, зробити все максимально швидко і правильно. Не відчував навіть, як каска плавилася».

Пожежники ліквідували наслідки російського удару на Полтавщині

Попри всі труднощі, найбільшим випробуванням, за словами Дмитра Тарусіна, була відсутність вододжерел на об’єктах. Проте, у таких умовах команда рятувальників зуміла знайти вихід та організувати свою роботу.

Раніше ЗМІСТ писав , що більшість обстріляних підприємств Полтавщини не були готові до гасіння пожеж.

Заступник начальника ДСНС Полтавщини Володимир Гришанін розповів, що підприємства нехтують протипожежною безпекою. Це ускладнює й сповільнює гасіння пожеж після прильотів російських ракет та дронів.

За його словами, на більшості підприємств, які атакували росіяни, були несправні протипожежні засоби, зокрема – незахищені трубопроводи.

Хоча підприємства зобов’язані забезпечити себе зовнішнім і внутрішнім водопостачанням на випадок загоряння, практика рятувальників свідчить про відсутність належної підготовки.

Як наслідок, ліквідація пожежі після одного з прильотів обернулася обмілінням ставка на понад метр.

Належний протипожежний режим – це зона відповідальності самих підприємств, і від рівня їхньої підготовки залежить швидкість гасіння вогню. До прикладу, об’єкти нафтогазового комплексу мають бути забезпечені піноутворювачем для ліквідації пожеж. Їхня достатня кількість – це 90% успіху під час гасіння загоряння, говорить Володимир Гришанін. Піногасні речовини дозволяють ліквідувати пожежу швидше й з меншими витратами для держави.

Найскладніше – коли немає води. Як гасили пожежу після ворожих обстрілів Полтавщини

Джерело: zmist.pl.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua