Який офісний центр у Полтаві став предметом конфлікту між військовими та керівництвом ОВА

01 травня 2025 р. 20:53

01 травня 2025 р. 20:53


Фотофакт.

Днями медіа Полтавщини писали про конфлікт, який виник навколо майна російського генерала Капашина в обласному центрі. Тоді конфлікт виник між військовими та керівником ОВА .

Тоді у пресслужбі ОВА Суспільному повідомили, що будівля, про яку йдеться, перебуває під арештом за рішенням суду у якості речового доказу у кримінальній справі.

"ОВА не має жодних повноважень для передачі будь-якого арештованого майна будь-кому. Згідно із законом України, судові рішення, що набрали законної сили, є обов’язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами", – повідомили в ОВА.

«Кременчуцька газета» через свої джерела в органах влади дізналася, про яку саме будівлю йшла мова під час конфлікту.

Це офісний центр за адресою: Полтавська обл., м. Полтава, вул. Гоголя, буд. 12.

Який офісний центр у Полтаві став предметом конфлікту між військовими та керівництвом ОВА

Саме цей об’єкт, згідно з ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва від 28.09.2023 у справі № 761/35057/23, провадження № 1-кс/761/22702/2023, раніше було передано Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (скорочено - Агентство з розшуку та менеджменту активів або АРМА).

Саме АРМА оголосило проведення попередніх ринкових консультацій шляхом отримання проєктів програм управління або комерційних пропозицій та/або інших документів (далі – Пропозиції), згідно з пунктом 2 розділу II Методичних рекомендацій щодо послідовності дій працівників АРМА при підготовці та під час проведення конкурсного відбору управителів активами затверджених наказом АРМА від 29.09.2023 № 223 (у редакції наказу № 54 від 14.02.2025), в межах конкурсного відбору управителів активом.

Потенційними управителями можуть бути: юридична особа або фізична особа-підприємець зареєстровані в установленому законодавством порядку суб’єктами підприємницької діяльності (стаття 1033 Цивільного кодексу України).

Інформація про очікувані результати з управління активами може бути подана у довільній формі до 15:00 12.05.2025 року .

Тож отримати майно в управління можна лише законом способом, взявши участь у конкурсі, а не вимагаючи його від керівника області, або, як ще кажуть у народі «рейдернути під шумок».

Що відомо про арештоване майно російського генерала Валерія Капашина

Валерій Капашин – уродженець Полтавщини, який є генералом окупаційної армії Росії. Також він керує Федеральною бюджетною установою "Федеральне управління з безпечного зберігання та знищення хімічної зброї при Міністерстві промисловості та торгівлі РФ".

У березні 2023 року українські правоохоронці виявили, що в його власності є активи у Полтаві та області. За даними слідства, він оформив майно на свою доньку і зятя, які проживали в Україні. Напередодні повномасштабного вторгнення вони виїхали у Росію і отримали громадянство. Загальна вартість вилучених активів — понад 1 мільярд гривень.

До списку заблокованих активів входять більше ніж 20 комерційних об’єктів, понад 3 тисячі квадратних метрів житлової нерухомості та 17 земельних ділянок на території Полтавщини. Серед арештованого майна – будинок родини Капашина, готелі та ресторани преміумкласу, а також офісні й торгівельно-розважальні центри загальною площею майже 30 тисяч квадратних метрів.

Також близькі Валерія Капашина використовували прибутки бізнесу для фінансування проєктів в Росії та тимчасово окупованому Донбасі. Під час обшуків за адресами офісних та житлових приміщень, які належать родині російського генерала, виявили військову форму російського зразка, заборонену радянську символіку і пропагандистську літературу Росії, сувенірну продукцію та нагороди, вручені Капашину у Кремлі.

Щодо генерала правоохоронці розпочали кримінальне провадження:

  • за частиною 4 статті "Провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора";
  • за статтею "Пособництво державі-агресору";
  • за частиною 3 статті 258-5 "Фінансування тероризму".

Клим Соколов

Який офісний центр у Полтаві став предметом конфлікту між військовими та керівництвом ОВА

Джерело: kg.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua