вологість:
тиск:
вітер:
Як «Шахеди» курсували над Полтавщиною пʼять годин поспіль
Групи ворожих дрони фіксували над Полтавщиною від третьої ночі 6 травня.
Спершу ворожі дрони атакували Полтавщину з харківського напрямку. Невдовзі до них приєдналися групи дронів, що летіли через Сумщину. Ранком 6 травня ударні дрони розосередилися над областю і вирушили на Полтаву та Миргород, повідомляли військові.
загроза обстрілу дронами існувала для Харкова, Полтави та Краматорська одночасно. Згодом «Шахеди» фіксували на півдні та півночі Полтавщини. О 08:47 група безпілотників вилетіла з Полтавщини на Кіровоградщину, а о 09:26 оголосили відбій тривоги.
Як повідомила місцева влада, через падіння російського дрона на Полтавщині пошкоджена ЛЕП. Також уламки БпЛА пошкодили покрівлю приватного будинку.
Як збивають «Шахеди» на Полтавщині
Вогневі групи працюють цілодобово. Від початку й до завершення тривог, навіть коли мова йде про 10-15 годин поспіль, вони проводять у полі, перехоплюючи російські дрони. Звук повітряної тривоги вони сприймають як сигнал виїзду на позиції.
Протягом останніх тижнів російські війська майже щоночі атакують Україну ворожими дронами та ракетами. Це не оминає й Полтавщину і завдає клопоту бійцям. Ще у 2022 році мобільні вогневі групи були кардинально новим підходом у протиповітряному захисті України.
Їх створювали через зростання кількості «Шахедів», якими армія Росії атакувала Україну. З роками війни, мобільних вогневих груп стало більше у відповідь на масовані атаки дронами. Сьогодні, у більшості випадків, українським військовим вдається їх знищити, проте тактика мобільних вогневих груп – унікальна і раніше світ подібного не бачив.
До команди, що знищує дрони, увійшли колись цивільні люди. Робота у складі мобільної вогневої групи означає розуміння, що ворог не влучить у житлові будинки та інфраструктуру. Для бійців – це можливість врятувати життя українців, хоч у цьому часто заважає туман і постійні зміни тактики в армії РФ, каже військовослужбовець Ельшан з позивним «Ель»:
«Кожного разу вони (армія РФ, – прим. авт) запускають дрони по різних маршрутах. Зазвичай вони змінюють висоту й швидкість. Бувало, що дрони парами пускають».
«Ель» памʼятає, що перші дрони були білими. З часом росіяни почали запускати чорні безпілотники, тож українським бійцям довелося змінювати тактику їхньої ідентифікації.
Хоч «Ель» працює у складі мобільних вогневих груп близько року, вже не уявляє життя без нічних виїздів «на полювання». Його робота з підготовкою, навчанням, інструктажами – усе для бійця і без них він життя не уявляє. Коли ж бійцеві вдається збити «Шахед», він відчуває ейфорію.4
Репортаж із виїзду бійців дивіться у репортажі ЗМІСТу за посиланням.

Новини рубріки

Як мер Малецький "підглядає" за містянами — і до чого тут артсклади
16 травня 2025 р. 16:30

Невдале пограбування магазину у Кременчуці: розпочато слідство
16 травня 2025 р. 16:30