Мільярдер з Полтави викупив відомий київський «Ріхерт & Парк»

06 травня 2025 р. 13:37

06 травня 2025 р. 13:37


Девелопер Олексій Баранов продав будівлю пивоварного заводу на Подолі у Києві. Раніше він планував будувати житловий комплекс.

«Ріхерт & Парк» викупив Андрій Веревський, пише в інтервʼю Олексія Баранова Forbes Ukraine 6 травня.

Компанія Баранова A Development створює житлові комплекси і займається реновацією складних міських локацій. У лютому 2025 року вона вийшла з проєкту ЖК «Ріхерт & Парк», продавши його власнику Kernel Андрію Веревському. Угода відбулася з дозволу Антимонопольного комітету України, що погодив продаж будівель і ділянок у Києві компанії Андрія Веревського.

«Ми започаткували “Ріхерт & Парк” у 2020 році, коли придбали компанію “Керамблоки-Інвест”. Між її акціонерами і фінінвестором був конфлікт. Об’єкт – 10 га на Подолі, територія колишніх керамічного й пивоварного заводів. Було три причини, чому пішли в цей проєкт: там є штучне озеро, гора Юрковиця і стара солодовня. Прагнули створити щось на кшталт A-Station біля метро “Арсенальна” – живий кластер на базі ревіталізованих історичних об’єктів, місце-магніт для киян», – каже Олексій Баранов.

Колишні власники погодили на цій ділянці забудову під житловий комплекс. У 2021 році роботи стартували, але з війною проєкт заморозили. З 2024 року постало питання про продаж «Ріхерт & Парку»:

«Рішення відмовитися від проєкту я ухвалив, коли один бізнесмен вийшов на моїх партнерів із пропозицією продати – вони погодилися. Я міг викупити їхню частку або продати свою разом з ними.  У мене є інші обовʼязки, зайвих грошей на викуп часток партнерів не було. Та й через війну впав попит на бізнес-житло. Вирішив продати свою частку».

«Ріхерт & Парк» викупив Андрій Веревський, пише в інтервʼю Олексія Баранова Forbes Ukraine 6 травня.

Таким чином, у квітні 2025 року культурний проєкт K41 Community Fund повідомив, що знайшов інвестиції та викупив будівлю пивоварного заводу Ріхерта на вул. Кирилівській, 35 у Києві. На території планується відкрити парк з озером та простори для громади, в який інвестував полтавець Андрій Веревський.

ЗМІСТ писав , що Андрій Веревський повернувся до клубу мільярдерів.

За даними Forbes, Kernel – пʼята у списку найбільших приватних компаній 2024 року. Сумарно від початку повномасштабного вторгнення холдинг інвестував у різні проєкти в Україні понад 250 млн доларів. Капіталізація Kernel зросла більш ніж удвічі за два місяці.

На початку грудня статки Веревського оцінювали у 950 млн доларів, проте у лютому капіталізація сягнула  2 млрд доларів. За останні сім днів капіталізація Kernel зросла на 50% , за 17 лютого – на 14,5%, або на $253 млн.

Нагадаємо, що Андрій Веревський увійшов до рейтингу найбагатших людей України за рейтингом Forbes. Він опинився на 16 місці рейтингу. До початку повномасштабного наступу росії його статки оцінювали у 520 млн доларів, тоді як у грудні зменшилися до 400 млн.

Раніше ЗМІСТ писав, що олійний завод через окупацію зупинив роботу на Харківщині та переніс виробництво до «Кернела» в Полтаві.

Мільярдер з Полтави викупив відомий київський «Ріхерт & Парк»

Джерело: zmist.pl.ua