вологість:
тиск:
вітер:
Як знайти безвісти зниклого: у Полтаві допомагають рідним українських воїнів (ФОТО)
Родини можуть написати лист до захисника у полоні й зафіксувати факти російських злочинів. Фахівці також консультують рідних безвісти зниклих та допомагають з юридичними питаннями.
З 1 травня у Полтаві за адресою, вул. Соборності, 45А відкрили представництво Координаційного штабу. Щовівторка та щосереди з 10:00 до 16:00 для мешканців Полтавщини та Сумщини проводять консультації.
ЗМІСТ поспілкувався з очільником регіональної робочої групи Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. Владислав Носенко розповів, як у Полтаві допомагають підтвердити статус полоненого для безвісти зниклих воїнів та як рідним отримати інформацію про захисників.
Яку допомогу від Координаційного штабу отримує родина воїна
Регіональна робоча група працює із запитами рідних та надає, зокрема, юридичні консультації. Спершу родичі мають зареєструвати електронний кабінет на базі Координаційного штабу. Фахівці розповідають про систему та допомагають авторизуватися.
Владислав Носенко розповів, що безпосередньо на перемовини із російською стороною робоча група не впливає. Їхня діяльність полягає у налагодженні комунікації з рідними воїнів. Команда робочої групи працювала у Полтаві й раніше, проте наразі їхню діяльність узаконили.
Родичам пояснюють як оформити соціальні виплати, підтвердити для безвісти зниклого статус полоненого та зафіксувати злочини. Фахівці із регіональної робочої групи також допомагають написати лист до захисника в полоні, який він може отримати.
Окрім Полтави, фахівці також виїжджають до громад, щоб проконсультувати мешканців області. Так із початку року команда провела 17 зустрічей, де представники Координаційного штабу спілкувалися із рідними воїнів. За анонсами наступних поїздок можна слідкувати на сторінці за посиланням .
Звернення кожної людини розглядають індивідуально. Владислав Носенко пригадує випадки, коли технічно людина не могла отримати доступ до інформації:
«Ми їздили в громаду, а там є бабуся, яка не користується ні комп'ютером, ні телефоном, а їй потрібно створити цей електронний кабінет. У такому разі, помічники старости чи громадська організація допомагають їй».
Одним з аспектів діяльності робочої групи є фіксації фактів російських злочинів. Владислав Носенко говорить, що інформація від рідних допомагає їх юридично затвердити.
Тож, коли родина дізнається про катування над захисниками – можна звертатися до робочої групи Координаційного штабу в Полтаві. Надалі такі факти слугуватимуть базою для притягнення до відповідальності російських злочинців:
«Кожен злочин та кожна страта військовополоненого документується юридично, реєструються кримінальні провадження. Ми знаємо про ті умови, у яких знаходяться наші захисники та захисниці. Фактично кожен проходив через тортури. Для росіян Женевських конвенцій давно не існує».
Як діяти, коли твій рідний у статусі безвісти зниклого
За словами Владислава Носенко, більшість звернень на Полтавщині надходить від родин, чиї воїни вважаються безвісти зниклими за особливих обставин. Робоча група консультує родичів, а також допомагає оформити запит до омбудсмена, аби спробувати знайти захисника в російському полоні:
«Це такий механізм, коли люди пишуть звернення на ім'я уповноваженого Дмитра Лубінця з проханням, щоб він звернувся до так званої уповноваженої з прав людини Тетяни Москалькової в Російській Федерації. Він просить перевірити, чи не знаходиться їхній рідний в полоні. Майже в кожному обміні є люди, які не були підтверджені жодним органом і знаходилися в статусі зниклого безвісти за особливих обставин».
Якщо родина впізнала свого воїна в російських пабліках, то вони можуть звернутися до робочої групи в Полтаві. Фахівці допоможуть провести фотопортретну експертизу та оформити звернення до слідчого. Надалі для захисника зможуть змінити статус зниклого та підтвердити полон.

Новини рубріки

Михнівські дітлахи відвідали майстер-клас
06 травня 2025 р. 18:29

Уламок ворожого безпілотника влетів в житловий будинок на Полтавщині
06 травня 2025 р. 18:11