вологість:
тиск:
вітер:
Пробація як можливість виправлення без реального відбування покарання — на Полтавщині відбувся регіональний форум
Протягом десяти років пробація в Україні пройшла шлях від пілотних ініціатив у дієву державну службу, що забезпечує підтримку для змін у поведінці правопорушників і зміцнює громадську безпеку
У Полтаві відбувся регіональний форум «10 років. Пробація України: майбутнє зараз», де представники влади (обласної та районних рад і адміністрації, органів місцевого самоврядування), представники судової системи, органів поліції, прокуратури, неурядових організацій, підприємств різної форми господарювання та волонтери обговорили досягнення, виклики та перспективи розвитку пробації. Про це «Полтавщині» повідомила Віра Годун, заступник начальника філії Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області.
В Україні на обліку пробації перебуває близько 70 тис. громадян, з них — понад 3000 — на Полтавщині.
Тетяна Кічата , заступник директора Державної установи «Центр пробації» Міністерства юстиції України:
«Пробація — це не звільнення від покарання, це повноцінне покарання, яке відбувається під наглядом кваліфікованих працівників, психологів, інспекторів. Основна заслуга пробації, коли людина дивиться вперед, живе в соціумі нашому і не скоює більше злочинів і від цього безпека громад покращується. За цей час близько мільйона громадян отримали можливість встати на шлях виправлення без ізоляції до суспільства».
Станіслав Левченко , начальник філії Центру пробації у Полтавській області:
«Найбільший економічний ефект, звичайно, принесли особи, які відбували покарання у виді громадських робіт. Більше 10 тисяч годин за рік було відпрацьовано. І економічний ефект складає більше 1,2 млн грн. Крім економічного ефекту, це можливість самих суб’єктів пробації залишатися з родиною, залишатися в громаді».
Наразі у регіоні задіяні до пробації понад 180 організацій для допомоги засудженим. Зокрема, благодійна організація «Світло надії».
До соціально-виховної роботи з клієнтами пробації залучають волонтерів пробації. 5 років займається цією справою психолог Микола Даценко із міста Гребінка:
«Мав досвід роботи з клієнтом пробації. Він був і достатнього віку, старший за мене, і кримінального досвіду дуже великого. Після кількох сеансів мені сказали працівники пробації, ви знаєте, чоловік прийшов і сказав: „Оце робота, перший раз в житті мене вислухали“. Навіть те, що вислухали, що він відчув себе людиною справжньою, з великої букви, це вже надихає».
Партнерів і кращих працівників відзначили подяками.
Як зазначили на форумі, подальші перспективи розвитку пробації пов’язані з цифровізацією, співпрацею із судами та поліцією. Форум став важливою платформою для обміну досвідом, підбиття підсумків і планування подальших спільних кроків.
Захід проведено за підтримки Міністерства закордонних справ Нідерландів, Міністерства юстиції та безпеки Нідерландів, нідерландського Центру міжнародно-правового співробітництва (Center for International Legal Cooperation) у рамках проєкту «Справедлива, прозора та підзвітна система кримінального правосуддя в Україні» та Міністерства юстиції України.
Ян ПРУГЛО , «Полтавщина»

Новини рубріки

RBTNK та «Меморіал» представили браслет-артефакт у памʼяті про полеглих героїв
08 травня 2025 р. 17:31

Комунальну друкарню на Полтавщині хочуть повернути з оренди через борги
08 травня 2025 р. 17:30

У Полтаві на вулиці Театральній заборонили зупинку та стоянку автівок, окрім таксі
08 травня 2025 р. 17:21