вологість:
тиск:
вітер:
Порятунок при інфаркті. Лікарню Полтавщини перевірили на порушення
Торік НСЗУ перевірила 11 медзакладів, які надають допомогу пацієнтам з інфарктом коштом держави. Серед них – лікарня на Полтавщині.
Про це повідомила Національна служба здоров’я України 7 травня. У першому півріччі 2024 року фахівці виконали документальний моніторинг в медзакладах, які мають договір з НСЗУ за пакетом «Медична допомога при гострому інфаркті міокарда».
Планова перевірка відбулася в лікарні інтенсивного лікування «Кременчуцька» й медзакладах Харкова, Дніпра, Одеси та інших міст України.
У всіх 11 лікарнях зафіксували порушення умов договору з НСЗУ. Серед основних порушень, виявлених у лікарнях:
- відсутність цілодобового доступу до проведення інструментальних досліджень (ангіографія, ЕКГ, рентген);
- ненадання реабілітаційної допомоги у гострому періоді;
- неефективне управління запасами лікарських засобів та медичних виробів;
- відсутність обладнання: портативних дефібриляторів (один з функцією синхронізації) у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії; багатофункціональних моніторів.
Виявлені в лікарнях порушення становлять загрозу життю пацієнтів у критичному стані.
За підсумками моніторингів, чотири медзаклади з порушеннями мають повернути до державного бюджету майже 8 млн грн. Лікарня на Полтавщині до переліку не потрапила.
Нагадаємо, що про плани на перевірку ЛІЛ «Кременчуцька» стало відомо в березні 2024 року.
Що НСЗУ перевіряли в лікарні «Кременчуцька»
Під час моніторингу в лікарні перевірили ведення медичних карт стаціонарних хворих, де зазначені діагноз з обґрунтуванням та вказані медичні процедури, які проводять пацієнтам. Також НСЗУ відстежувала наявність у лікарні:
- відділення або щонайменше 6 ліжок кардіологічного профілю, які обладнані для постійного моніторингу показників стану пацієнтів, температури тіла та мають можливість цілодобової подачі кисню;
- відділення інтервенційної кардіології та реперфузійної терапії, що має лабораторію, яка цілодобово може виконувати дослідження судин серця за допомогою рентгену, або кардіологічне відділення з рентген-операційним блоком;
- палати або відділення інтенсивної терапії, розташовані окремо від інших профілів.
- Пацієнти лікарні з гострим інфарктом міокарда мають бути цілодобово забезпечені лабораторними та інструментальними дослідженнями. Також хворим мають надавати допомогу для екстреного відновлення максимально можливого кровотоку в інфаркт-залежній артерії.
НСЗУ перевіряла забезпеченість пацієнтів реабілітацією впродовж гострого періоду та направлення на допомогу в післягострому періоді за реабілітаційним маршрутом. У лікарні має бути затверджений план дій для порятунку пацієнтів з інфарктом міокарда, які потребують стентування.
Кременчуцьку лікарню перевірили на наявність затвердженої програми з інфекційного контролю та адміністрування призначення антибіотиків. Також моніторили закупівлі ліків і витратних матеріалів з Національного переліку, необхідних для надання допомоги. Фахівці відстежували ефективність управління запасами лікарських засобів, медичних виробів та витратних матеріалів, закуплених лікарнею та МОЗ.
Перевірка охопила й наявність мінімального штату медпрацівників, які забезпечують надання допомоги при інфаркті міокарда, та необхідного медичного обладнання.

Новини рубріки

Ветеранський хаб у Кременчуці стане зразком доступності для всіх
08 травня 2025 р. 18:32

По тисячі в Кременчуці додали деяким працівникам Центру реабілітації дітей з інвалідністю
08 травня 2025 р. 18:32

У центрі Кременчука правоохоронці фіксують хабар за складання водійських іспитів
08 травня 2025 р. 18:32