В олігарха з Полтавщини арештували елітну нерухомість

08 травня 2025 р. 15:39

08 травня 2025 р. 15:39


У Києві арештували елітну нерухомість та кошти, які належали олігархові Костянтину Жеваго. За даними детективів, він перереєстрував майно для обходу санкцій.

Про арешт нерухомості підсанційного олігарха повідомили на сайті Бюро економічної безпеки 8 травня. За даними джерел «Економічної правди», мова йде Костянтина Жеваго.

У Костянтина Жеваго арештували комплекс площею понад 6,7 тис. кв. м у центрі столиці. Також арештували 291 млн грн, що знаходилися на рахунках його товариства.

Нині олігарх переховується від за кордоном, тому його оголосили у міжнародний розшук. Раніше на нього Рада національної безпеки та оборони України наклала санкції. Однак, це не завадило йому продовжувати господарську діяльність в Україні.

БЕБ встановило, що олігарх перереєстрував майнові права на підконтрольні йому інші товариства. До цієї схеми він залучив колишніх топ-менеджерів його  збанкрутілого банку. Таким чином, він намагався обійти санкції та зберегти нерухомість у своїй власності.

На його майно детективи БЕБ наклали арешт. Нині триває досудове розслідування триває.

Нагадаємо, що майно Костянтина Жеваго за рішенням суду передали в управління державі. Йдеться про частки в статутних капіталах компаній у гірничо-збагачувальній галузі, пов’язаної з видобутком корисних копалин, будівництва тощо.

Що відомо про справу Костянтина Жеваго

ЗМІСТ писав , що справа про корупцію у Верховному Суді пов’язана з ухваленням рішення на користь Костянтина Жеваго.  Об'єднання використовували як «бекофіс» для маскування злочинної діяльності у Верховному Суді. Адвокат виступив посередником в передачі хабаря керівництву Верховного Суду для ухвалення судового рішення в інтересах Жеваго.

За словами директора НАБУ, першу частину хабаря передали 3 травня 2023 року, а під час передачі другої частини керівництво Верховного Суду викрили. Йдеться про 2,7 млн доларів.

Пресслужба Костянтина Жеваго заперечила , що він має стосунок до цієї корупційної справи. Також представники олігарха заявили, що не на його користь Велика палата Верховного Суду визнала законність придбання пакета акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату компанією Ferrexpo, а «в інтересах великої, публічної компанії з поважними акціонерами, яка торгується на основному майданчику Лондонської фондової біржі».

Судова справа щодо Полтавського ГЗК

Керівництво Полтавського гірничо-збагачувального комбінату підозрюють у налагодженні схеми продажу щебеню без ліцензії зі збитками держави в понад 150 млрд грн.

За даними правоохоронців, підприємство обробляло й продавало утворені в процесі видобутку залізної руди відходи. Проте без дозволу їх мали складати у спеціальні сховища. Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат мав ліцензію тільки на видобування залізистих кварцитів. Однак підприємство обробляло їх, а отриманий щебінь різних фракцій продавали.

Торік у справі про незаконний продаж щебеню Полтавським гірничо-збагачувальним комбінатом оголосили нові підозри.

Нові підозри за статтями про легалізацію майна за попередньою змовою групи в особливо великому розмірі отримали керівник підприємства, його заступник та двоє начальників відділів. За версією слідства, вони налагодили схему з легалізації незаконно видобутого щебеню.

Поліція встановила, що завдяки цій схемі посадовці ГЗК за 6 років легалізували 885 тонн  щебеневої продукції вартістю 33,5 млн грн. Вироблену продукцію продавали підприємцям, а в податкових деклараціях вказували видобування копалин, на які не потрібен спецдозвіл.

Правоохоронці кажуть, що підприємство мало ліцензію тільки на видобування залізної руди, проте залізні кварцити незаконно переробляли на щебінь й інші корисні копалини загальнодержавного значення, які потребують спеціального обліку й зберігання в окремих сховищах.

Додамо, що у 2023 році заарештований гелікоптер екснардепа та акціонера банку «Фінанси та Кредит» Костянтина Жеваго передали ЗСУ.

Гелікоптер арештований у межах розслідування кримінального провадження ДБР у березні 2023 року.

За рішенням військового командування його забрали на потреби армії. Це повітряне судно належало підконтрольній олігархові фірмі. Олігарх використовував його в особистих цілях під час перебування на території України.

В олігарха з Полтавщини арештували елітну нерухомість

Джерело: zmist.pl.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua