вологість:
тиск:
вітер:
Коли зупинилося дихання чи потекла кров: журналістів з Кременчука навчали домедичній допомозі
Фотофакт.
У час повномасштабної війни журналісти не лише інформують суспільство, а й самі опиняються на передовій – фізично та емоційно. Репортажі з лінії фронту, зруйнованих міст, обстріляних об’єктів — усе це робота в умовах реальної небезпеки. У таких обставинах знання домедичної допомоги можуть стати критично важливими: врятувати життя собі, колезі або герою свого матеріалу. Саме тому сьогодні медичні тренінги для представників медіа — не додаткова опція, а необхідність. Саме так говорить тренерка з надання домедичної допомоги, працівниця Кременчуцького обласного шпиталю Юлія Черкащина, яка 7 травня провела для журналістів кількох редакцій медіа Кременчука відповідний тренінг з домедичної підготовки. Через сигнали «Повітряна тривога» тренінг відбувався в укритті однієї з установ.
Пані Черкащина не лише розповіла що треба вміти медійникам, аби врятувати своє життя чи життя іншої людини в критичних умовах, але й на практиці показала конкретні вправи.
Під час тренінгу, який відвідали журналісти «Кременчуцької газети», «телекомпанії «Візит», інформагенції УНІАН, весільного журналу «BRIDE» та радіостанцій, Юлія Черкащина наголосила: життя можна врятувати, дотримуючись чіткої послідовності дій — кожен крок має значення. Цей алгоритм утворює своєрідний "ланцюг виживання", який є основою ефективної реанімації.
У разі критичної ситуації найперше — переконатися, що вам нічого не загрожує. Далі слід викликати швидку та перевірити постраждалого: чи є свідомість і дихання. Якщо людина без свідомості та не дихає або дихає аномально — треба негайно розпочинати серцево-легеневу реанімацію (СЛР).
Основні етапи дій:
Якщо поруч є інші свідки, дії варто розподілити: один телефонує, інший негайно починає реанімацію. Реанімацію потрібно проводити до прибуття медиків, поки не відновиться дихання або поки ви фізично зможете це робити.
Журналістам також продемонстрували, як правильно діяти у випадку сильної кровотечі та надавати допомогу з використанням турнікетів. Тренерка пояснила, коли саме доцільно застосовувати турнікет, як визначити місце його накладання, та наголосила на важливості швидкості й точності під час цього процесу. Учасники мали змогу самостійно відпрацювати навички фіксації турнікета на кінцівках — спочатку на манекенах, а потім один на одному, що допомогло краще закріпити знання та впевнитися у своїх діях у кризовій ситуації.
Після закінчення тренінгу його учасники отримали аптечки першої допомоги та турнікети.
Тренінг з домедичної допомоги для журналістів від Кременчуцької газети є складовою програми Голоси України/Voices of Ukraine, яку координує Європейський центр свободи преси та медіа. Голоси України/Voices of Ukraine реалізується у межах Ініціативи Ганни Арендт і фінансується Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини. Програма не впливає на редакційну політику, а обрана тема, експерти, цільова аудиторія тренінгу є виключною відповідальністю Кременчуцької газети.
Олег Булашев

Новини рубріки

Кіоск на Миру — під носом у міської влади, а рішення досі немає
08 травня 2025 р. 21:32

«Він завжди жартував». На Полтавщині відкрили меморіальну дошку загиблому воїну
08 травня 2025 р. 19:48