Зниклий підйомник і круті сходи: з якими викликами стикається безбар’єрність у місті

08 травня 2025 р. 21:32

08 травня 2025 р. 21:32


Подробиці.

У Кременчуці продовжують впроваджувати заходи з покращення безбар’єрності міського простору, проте темпи, через проблеми з фінансуванням, залишаються дещо повільними, а проблемні ділянки — численними. Про це вчора після прийому громадян у Крюкові розповів заступник міського голови Дмитро Кравченко.

За його словами, у місті вже створено мапу центральної частини, на якій позначено проблемні перехрестя. Один із таких об’єктів — перехрестя вулиць Троїцької та Перемоги та біля Будинку торгівлі вже облаштовані спусками.

«Зараз є мапа центральної частини міста, де нанесені проблемні перехрестя. Наприклад, перехрестя Троїцької та Перемоги — дуже небезпечне, і воно вже оновлене. Це коштувало близько 50 тисяч гривень», — зазначив Кравченко.

Віцемер також наголосив, що зараз мова йде не лише про створення безбар’єрного простору, а хоча б про можливість елементарного проходу пішоходів. Він навів приклад тротуару між ДЮСШ і школою №20, який капітально оновили, оскільки попередній стан був поганим.

Окремо посадовець згадав, що з новими будівництвами міська влада більше не погоджує проєкти без доступності:

«Нові об’єкти, зокрема школи та дитсадки, вже не проєктуються без підйомників. Навіть якщо вони не знадобляться, але вони мають бути», — сказав він.

Також у місті практикують відмову від продовження оренди для тих приватних підприємців, які не забезпечили безпечний вхід до своїх закладів.

Проте, за словами Кравченка, іноді трапляються неприємні інциденти. Так, один із власників приміщення, яке нещодавно ввели в експлуатацію з підйомником по вулиці Академіка Маслова, згодом демонтував його. Наразі готується перевірка, аби з’ясувати обставини.

Окремої уваги потребують місця, де неможливо використати навіть розкладні пандуси — зокрема кафе, такі, як «Ласунчик» по вул. Шевченка.. Тут планують реконструкцію входу, щоб забезпечити доступність.

«Маємо завдання від області, мапа передана архітекторам. Почали з центру, а далі розширюватимемо коло. Індивідуально працюємо з кожним випадком», — підсумував Кравченко.

Нагадаємо, Мистецтво - не для всіх? Що говорять у мерії про галерею без доступу для людей на візках

У Кременчуці створять Раду безбар’єрності - питання з бородою

Безбар'єрний Кременчук: депутати схвалили ініціативи для маломобільних громадян

У Кременчуці створюють карту доступності для людей з інвалідністю

Не лише наявність пандусу, а й кнопки виклику: влада Кременчука про нові умови для підприємців

Олег Булашев

Зниклий підйомник і круті сходи: з якими викликами стикається безбар’єрність у місті

Джерело: kg.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua