вологість:
тиск:
вітер:
10 мільйонів гривень збитків: полтавське КАТП-1628 судитимуть за шкоду довкіллю
Від полтавського комунального підприємства відшкодувати кошти державі за забруднення довкілля.
Позов про відшкодування збитків довкіллю подали до суду Спеціалізована екологічна прокуратура Полтавщини. Про це повідомили на фейсбук-сторінці Полтавської обласної прокуратури 8 травня.
Слідчі встановили, що на балансі Полтавського КАТП-1628 перебуває сміттєзвалище у Макухівці. Через системні пожежі на сміттєзвалищі у повітря здіймалися викиди забруднених речовин, що завдало збитків державі щонайменше на 10 млн грн.
Господарський суд Полтавщини відкрив провадження у цій справі та незабаром розгляне позов про відшкодування.
Нагадаємо, з 2022 року КАТП-1628 фігурує у кримінальній справі щодо завдання шкоди державі. Поки справу розслідували, у 2024 році на Макухівському сміттєзвалищі сталося ще 16 пожеж.
Це спонукало працівників поліцію поновити слідчі дії, адже збитки зросли з 88 тис. грн до понад 10 млн грн. У березні 2025 році КАТП-1628 винайняло досвідченого адвоката, чиї послуги поки оцінили у 70 тис. грн.
25 березня очільник КАТП-1628 Олександр Овчаренко підписав договір з Адвокатським бюро «Будігай Олександр». Одеський адвокат представлятиме інтереси підприємства у кримінальному провадженні, яке стосується порушень вимог пожежної та техногенної безпеки. Участь адвоката під час слідчих дій на території КП становить 5 тис. грн за один раз, перебування на одному судовому засіданні – 4 тис. грн, подача апеляційної скарги – 6 тис. грн тощо.
Збитки від Макухівського сміттєзвалища
За даними рятувальної служби Полтавщини, у 2024 році на території Макухівського сміттєзвалища сталося 16 пожеж. Цей полігон побутових відходів перебуває на балансі КАТП-1628. Збитки державі унаслідок цих пожеж попередньо оцінюють у 9,9 млн грн.
Поліціянти підозрюють, що порушення вимог безпеки на сміттєзвалищі призвели до виникнення пожеж й ускладнили ліквідацію наслідків.
За версією слідства, пожежі на полігонах побутових відходів забруднюють навколишнє середовище. Через дим в повітря потрапляє значна кількість токсичних речовин: чадний газ, формальдегід, оксиди азоту та сірки тощо.
Найбільшу загрозу для здоров'я становлять зважені частинки діаметром менше ніж 2,5 мкм, оскільки вони можуть проникати глибоко в легеневі тканини. Частинки діаметром близько 10 мкм також накопичуються в організмі, спричиняючи довготривалі негативні наслідки для здоров'я.
Справа розпочалася у 2022 році. Слідче управління поліції Полтавщини розпочало розслідування щодо КАТП-1628. За даними слідства , на Макухівське сміттєзвалище незаконно звозили небезпечні та медичні відходи. Документально оформлювали їхнє транспортування та утилізація, а фактично відходи викидали без належної переробки. Крім того, робота тривала без висновку оцінки впливу на довкілля, що є порушенням екологічних норм.
На той момент керівником КАТП-1628 був Артем Іванюк, а сума завданої державі шкоди становила 88 тис. грн.
У лютому 2025 року слідчі дії поновили, а до справи додали статтю 241 КК України про забруднення атмосферного повітря. А сума прорахованих завданих збитків державі зросла до 9,9 млн грн. Для захисту у цій справі комунальники винайняли адвоката Будігая.

Новини рубріки

Мера Кременчука помічено за кермом рятувального авто. Що він там робив?
09 травня 2025 р. 15:38

Кременчук: у підрядниці немає штату, але є досвід — влада не проти співпраці
09 травня 2025 р. 15:38