вологість:
тиск:
вітер:
ВЦВК провів майстер-клас для вразливих категорій населення
У рамках співпраці з Полтавським педагогічним університетом днями у Всеукраїнський центр вишивки та килимарства завітали внутрішньо переміщені особи, які змушені були залишити свої домівки через війну, а також дружини військових, особи інших вразливих категорій, яким організували цей приїзд фахівці кафедри соціальної роботи, реабілітації та повоєнної адаптації факультету психології і соціальної роботи цього вишу.
У рамках проєкту «Ми поруч», ініційованого викладачкою педуніверситету Наталією Златопольською, фахівці факультету надають людям психосоціальну підтримку з метою формування їх життєстійкості, у співпраці з благодійною організацією «Благодійний фонд „Соціальний захист і реабілітація інвалідів“» за фінансової підтримки благодійної організації «THE TWO WALTERS CHARITABLE TRUST» з Великої Британії.
Наших відвідувачів (серед них були дорослі і діти, жінки і чоловіки) гостинно зустріли керівник ВЦВК Надія Вакуленко, заступник директора з культурно-освітньої роботи Алла Кісь, провідний художник з килимарства Олександр Бабенко та розповіли багато цікавого про українське вбрання, українські народні ремесла, зокрема вишивку і килимарство та митців нашого краю, діяльність ВЦВК під час екскурсії Виставковою залою і килимовою майстернею нашої установи.
Фахівці з килимарства на чолі з Олександром Бабенком та начальником науково-виробничого відділу з килимарства Юлією Парійчук провели майстер-клас. І дорослі, і діти із задоволенням взялися до справи — на маленьких станочках створили фенічки, які залишилися їм на згадку про цей майстер-клас. Майже всі наші гості обрали для плетіння цих маленьких браслетиків нитки синього та жовтого кольорів, що стали для українців уособленням єдності, незламності, волі, незалежності та віри у Перемогу над ворогом.
Відгуки наших гостей
Пані Катерина , котра у рамках цього проєкту викладає кераміку для вразливих категорій населення: «Я переїхала з Харкова до Полтави, яка стала для мене відкриттям, насамперед Решетилівка. З Решетилівкою мене познайомила заочно моя одногрупниця по університету Оксана Андрусишина, яка дуже пишається своїм краєм, любить килимарставо. Я теж небайдужа до народних ремесел, української автентики, але в Харкові, де народилася і виросла, моє захоплення ніхто не поділяв. У школі, де працюю, відкрила для себе ще один дивовижний вид декоративного мистецтва — різьблення. У вашому Центрі нам дуже сподобалося. Вражає майстерність і художнє мислення ваших майстрів. Ми побачили неймовірні роботи, велику працю, осередок митців, які багато років зберігають і розвивають вишивку і килимарство, роблять їх впізнаваними у світі. Дякуємо вам за це».
Пані Оксана : «Я корінна полтавчанка, але деякий час жила в Донецьку, куди поїхала за чоловіком. Сумні події змусили повернутися у рідне місто. Люблю займатися рукоділлям. У 2013 році навіть подала документи у Решетилівський художній професійний ліцей, але так склалися обставини, що навчатися не змогла. За професією я логопед-дефектолог. Працюю з дітками, з військовими, які мають порушення мовлення або його втратили, з хворими, які перенесли інсульт… Звісно, у вас сподобалося! У вас душевна атмосфера. Проєкт, за яким ми приїхали, називається „Ми поруч“. Він і передбачає підтримку сімей, у яких є ветерани війни, волонтери, особи вразливих категорій, аби створити для них таку обстановку, щоб було приємно відпочити душею, отримати психологічне розвантаження, позитивні емоції. У вас спокійно, творчо, автентично, душевно, ми відчули психологічний комфорт, хоч і бачимо вас вперше. Це дуже круто!».
Людмила Дядченко, провідний редактор ВЦВК

Новини рубріки

Кременчужанок запрошують на тренінг із ненасильницького спілкування
12 травня 2025 р. 19:00

Кременчук збільшився на 24 нових жителів: серед новонароджених лідирують дівчата
12 травня 2025 р. 19:00