вологість:
тиск:
вітер:
Захищені системи, карта частот, запасні канали і маршрути. Де кожна секунда — на вагу золота
Бійці Окремого полку зв’язку Сил спеціальних операцій розповідають про свій секретний підрозділ у день його річниці
Що робити, коли в полі повна тиша, ворог намагається заглушити сигнал, а командиру потрібно негайно ухвалити рішення? У таких випадках ти маєш діяти швидше, ніж встигає зреагувати противник. І саме це щодня робить Окремий полк зв’язку Сил спеціальних операцій. Сьогодні вони відзначають річницю служби. І роблять це на передовій, виконуючи вкрай важливі та відповідальні завдання. Мовчки, без зайвого пафосу, як і належить тим, хто звик бути в тіні.
Завдання без права на помилку
На сучасному етапі розвитку систем зв’язку робота зв’язківців ССО — це не про дроти чи вежі. Йдеться про захищені системи, супутникові канали, криптографію, технології боротьби з РЕБ, точність та максимальну надійність у найгарячіші моменти. Їхнім завданням є створювати і підтримувати безперебійний зв’язок між підрозділами ССО і командуванням. І мова йде не лише про використання техніки, на полі бою до цього додаються глибока аналітика, тактичне мислення і швидка реакція.
«Полк зв’язку ССО створений для того, щоб забезпечувати зв’язок для підрозділів ССО в будь-якій точці України. Це може бути радіо, супутниковий канал або захищене інтернет-з’єднання. Наша задача — вибудовувати стратегічну сітку зв’язку. Коли група ССО виходить на завдання або проводить спеціальні дії, ми маємо забезпечити їм надійний канал. Щоб вони могли чути, і щоб їх почули. Це завдання — без права на помилку», — пояснює оператор полку з позивним Nansen.
Професія для розумних і швидких
У полку працюють не випадкові люди. Щоб стати зв’язківцем ССО, потрібно пройти серйозний відбір і навчання. Як наголошує командир 2-го батальйону з позивним «Вежа » , відбір є лише початком становлення справжнього професіонала:
«Ми приділяємо велику увагу відбору особового складу. А після того, як військовослужбовець потрапляє до нашого підрозділу, починається системна робота: постійні навчання, вдосконалення навичок, відпрацювання дій у реальних умовах. Нашою метою є підготовка універсального зв’язківця, який зможе впевнено діяти в будь-якій ситуації і працювати в непередбачуваних умовах».
Щоденні навчання, відпрацювання дій, впровадження нових технологій — усе це допомагає бути на крок попереду противника.
Люди, які тримають систему
Кожен зв’язківець у Силах спецоперацій є не просто спеціалістом вузького профілю, а частиною великої цілісної системи. Серед них — аналітики, айтішники, тактики. У них не буває простої зміни чи пересічних завдань. Перед виходом ретельна перевірка техніки, екіпірування, озброєння, максимальна тиша та концентрація. Дрібниць немає, бо потім кожна секунда матиме значення.
«Перед виходом на завдання все має бути перевірено. Техніка, заряд, карта частот, запасні канали, маршрути. Але головне — порядок у голові. Я знаю, що зв’язок має працювати з першої хвилини. Тому аналізую завдання, фільтрую інформацію й відсікаю шум. Немає часу на думки про себе, при роботі в групі я є частиною великої і складної системи. Тренування мають стати способом перевірити себе до того, як нас перевірить реальність у бойових умовах», — розповідає боєць Echo Squad.
Полк як дім
Зв’язківці — це не лише про техніку, а й про спільноту. Тут кожен знає, що може розраховувати на тих, хто поруч. І хоча цей тил іноді на лінії вогню, але він завжди міцний. Донедавна про Окремий полк зв’язку ССО було відомо вкрай мало, хлопці та дівчата знаходились в тіні, а їхні бойові звитяги зрідка виходили у публічний простір. Ситуація змінилася на початку цього року, коли з-поміж зв’язківців було обрано амбасадорів.
Одна із них, «Жюлі», служить на посаді відповідального виконавця штабу: «Полк зв’язку для мене є не просто місцем служби. Це мій тил і мій фронт одночасно. Тут я зустріла людей, з якими живу поруч у найважчі й найсвітліші моменти. Це спільнота, де кожен є частиною єдиного організму, який має забезпечити головне — зв’язок, без якого неможлива координація як між окремими бійцями, так і між підрозділами».
Її слова показують ще одну важливу сторону служби — довіру і взаємопідтримку. На нинішньому етапі технологічного розвитку бути зв’язківцем означає не просто працювати з технікою. Це бути тією ланкою, яка тримає все разом. І саме тут розкривається справжня цінність професії.
«Агармиш» у полку зв’язку ССО — із серпня 2023 року, нині він на посаді командира відділення і з легкістю опановує надсучасні системи зв’язку, які надходять до ССО. А ще, окрім виконання завдань на передовій, радо ділиться досвідом з побратимами: розробляє мануали, читає курси, проводить теоретичні та практичні заняття.
«Полк звʼязку для мене став середовищем, де є можливість людям з технічним складом мислення розвиватись і приносити користь у захисті країни. Це навчання роботі з новітніми засобами звʼязку і можливість їх комбінування і тестування в компанії однодумців. А в подальшому — застосування в районі бойових задач. Завданням звʼязківців, кажу це опираючись на власний досвід, є забезпечення безперебійного зв’язку і передачі даних як для командування, так і в середині групи. Ми маємо бути тими, хто це забезпечить в будь-яких умовах і передасть досвід наступному поколінню».
Формують правила сучасного бою
У війні неможливо перемагати без інформаційної переваги. І саме її створює Окремий полк зв’язку ССО. Завдяки своєму професіоналізму, бажанню вдосконалюватися та завжди знаходити правильні рішення, його бійці створюють умови, в яких спецпризначенці можуть виконати свою роботу ефективно, точно й без втрат. Це підрозділ, який формує правила сучасного бою.
Сьогодні, в день річниці, ми дякуємо всім, хто працює безшумно, але точно. Усім, хто формує сигнал там, де його не мало бути. Усім, завдяки кому є зв’язок. А значить, є і координація, і сила, і крок до нашої перемоги.
Хочеш приєднатися до Окремого полку зв’язку ССО?
Не зволікай, звертайся до «ССО Рекрутинг»!
Наші контакти:
Телефон: 0 800 357 174
Адреси:
- м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 1
- м. Дніпро, проспект Олександра Поля, 2
- м. Хмельницький, вулиця Соборна, 16
- м. Кропивницький, вул. Віктора Чміленка, 53/35

Новини рубріки

Кременчужанок запрошують на тренінг із ненасильницького спілкування
12 травня 2025 р. 19:00

Кременчук збільшився на 24 нових жителів: серед новонароджених лідирують дівчата
12 травня 2025 р. 19:00