вологість:
тиск:
вітер:
Понад 90 гектарів лісу відновили після пожежі на Полтавщині
Навесні в області вдалося засадити майже 800 га територій новими деревами. Серед відновлених – випалені частини Малоперещепинського та Новосанжарського лісництв.
Торік масштабна пожежа знищила майже тисячу гектарів насаджень.
Про завершення роботи повідомили у Слобожанському лісовому офісі 13 травня. На Полтавщині завершили весняне оновлення мішаного лісу.
Саджанці сосни комбінують з дубом, березою чи іншими листяними породами. Такий ліс в майбутньому краще витримує кліматичні зміни та буде більш стійкими до пожеж та розмноження шкідників.
Території, які пошкодив вогонь вдалося засадити новими деревами. У Малоперещепинському та Новосанжарському лісництвах протягом весняної посадкової кампанії вдалося відновити понад 90 га лісу на окремих ділянках площею до 1 га.
Загалом в області висадили 6 млн нових саджанців, найбільше в Полтавському надлісництві - на площі 206 га та у Миргородському площею 234,4 га.
Нагадаємо, що восени на Полтавщині вирувала масштабна пожежа, через яку постраждали хвойні масиви на території Малоперещепинського та Новосанжарського лісництв. Вогонь знищував насадження впродовж майже двох тижнів.
Серед іншого постраждав заказник «Малоперещепинський», що знаходиться в Полтавському районі між селами Мала Перещепина та Маньківка і займає площу 640 га.
Торік за січень-вересень на Полтавщині зареєстрували 152 випадки лісових пожеж на площі 3 тис. 63 га, зокрема 1 тис. 335 га – верхових. Серед них в 11 випадках загоряння сталися на ділянках понад 5 га.
Що відомо про пожежу в Малій Перещепині
Найбільш масштабна пожежа виникла 15 вересня на території Новосанжарської громади. Вогнеборці застосовували важку техніку та безпілотники, аби стежити за ситуацією.
Пожежа спалахнула в найбільш вразливих штучних хвойних насадження на пісках. Для гасіння вогню залучили додаткові сили з сусідніх областей: вогнеборців з Черкаської та Вінницької областей. Також над ліквідацією працювали військові та пожежні потяги «Укрзалізниці».
Загоряння мало початок у населеному пункті, тож його ймовірна причина – людська недбалість. Уранці 17 вересня пожежу вдалося локалізувати, проте сухе повітря та пориви вітру спричинили її повторне поширення. Ліс горів до 27 вересня.
Пошкоджений вогнем ботанічний заказник на Полтавщині поступово відновлюється .
Фахівці обстежили землі Малоперещепинського лісництва та болотний комплекс заказника. На території лісництва росте культура сосни віком до 50 років. Дерева зазнали значного впливу від пожежі, як і трав’яний рослинний покрив.
Під час дослідження території болотного комплексу виявили значну площу заказника, яка постраждала від пожежі. Найбільші площі пошкоджені з очеретом звичайним, який суцільно згорів. Але виявили ділянки, де нині відбувається незначне відновлення трав’яного ярусу.
На обстежуваній території поступово відновлюються рослини, зокрема таких видів як куничник, тонконіг, осока колхідська, цмин пісковий, жито лісове тощо. Під час огляду виявили також комах, птахів, сліди перебування зайця сірого та оленя.
Для подальшого проведення досліджень, щодо стану культури сосни та болотного комплексу заклали моніторингові ділянки.
Робити висновки стосовно цілковитого знищення червонокнижних та регіонально рідкісних видів поки що зарано, потрібно продовжувати дослідження. Тож близько через місяць повторно оглянуть заказник.

Новини рубріки

Гороскоп на 18 травня 2025 року: Овнам - гармонія, Ракам - духовне зростання
17 травня 2025 р. 19:35

Дві нові послуги доступні в Резерв+
17 травня 2025 р. 18:22

«Долонька сім’ї»: вихованці Решетилівської філії ПОЕНЦУМ відвідали заняття, присвячене Дню сім’ї
17 травня 2025 р. 17:52