вологість:
тиск:
вітер:
Як порушують закон у Сулинському заказнику
Статус охоронної території не захищає заказник від браконьєрського тиску.
Сулинський ландшафтний заказник загальнодержавного значення — справжня природна перлина Полтавщини та Черкащини. Розташований у пригирловій частині річки Сула, він охоплює понад 7,8 тис. га унікальних водно-болотних угідь, які відіграють ключову роль у збереженні біорізноманіття центральної України. Це місце, де щороку відбувається нерест і зимівля риби, а також гніздування численних видів птахів, зокрема червонокнижних.
Однак навіть статус охоронної території не захищає заказник від браконьєрського тиску.
«З початку 2025 року інспекторами Полтавського рибоохоронного патруля зафіксовано 210 порушень природоохоронного законодавства на території Сулинського заказника. Сума завданих збитків — понад 794 тисячі гривень», — повідомила начальниця патруля Оксана Кулинич.
Інспектори Полтавського рибоохоронного патруля викрили 27 грубих правопорушень за ч. 4 ст. 85 КУпАП -рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову.
Також було складено 160 протоколів за ч. 3 ст. 85 КУпАП -порушення правил рибальства.
Крім того, оформлено 23 актів виявлення та вилучення майна, власник якого не встановлений.
Загалом було вилучено 144 одиниці сіток, колючих знарядь та іншого забороненого спорядження.
У межах взаємодії з правоохоронними органами до суду скеровано 10 справ, де порушникам загрожує адміністративна або навіть кримінальна відповідальність.
Сулинський заказник не лише охороняє генофонд водної фауни, а й виконує важливу функцію екологічного балансу всього Середнього Придніпров’я. Це — головне природне нерестовище регіону для таких видів, як лящ, плітка, сазан, щука, синець. Але без підтримки суспільства ці унікальні екосистеми можуть бути знищені.
"Шановні жителі та гості Полтавщини, дотримання Правил рибальства – це не лише обов’язок кожного рибалки, а й важливий внесок у збереження рибних запасів.
Закликаємо громадян бути відповідальними та дотримуватися законодавства у сфері охорони водних біоресурсів.
Якщо ви стали свідком порушення правил рибальства чи збуту водних біоресурсів, прохання оперативно повідомляти на «гарячу лінію» Полтавського рибоохоронного патруля: (096) 907-50-08.
Полтавський рибоохоронний патруль нагадує, що з 1 квітня на Полтавщині триває нерестова заборона — час, коли риба відтворює потомство :
- У водосховищах та озерах заборона триватиме до 10 червня 2025 року.
- У придаткових водах річок (затоки, протоки, лимани, тощо) заборона діє до 30 червня 2025 року.
- Також до 30 червня включно на всіх водоймах Полтавщини діє заборона на лов річкових раків в період їх природного відтворення та першої линьки" , - звернення Полтавського рибоохоронного патруля.
За матеріалами Полтавського рибоохоронного патруля

Новини рубріки

На місці ворожого удару по Кременчуку залишається один «шахед», який не вибухнув
23 травня 2025 р. 11:18

Зміни у виконавчому комітеті: Кременчуцька міськрада реагує на втрату колеги
23 травня 2025 р. 11:18

Корецький з іконою, Порчирян вже без хреста: депутати з Кременчука знову помічені у церкві УПЦ
23 травня 2025 р. 11:18