вологість:
тиск:
вітер:
Незаконні забудови на березі Ворскли: справу полтавця передали до суду
Чоловік, який проживає поблизу річки, міг зайняти та обгородити парканом земельну ділянку. Водний фонд держави отримав майже 80 тис. грн збитків.
Про справу повідомили у Полтавській обласній прокуратурі 23 травня. За даними слідства, полтавець без дозволів побудував на земельній ділянці 10 споруд, два з яких є об’єктами нерухомості.
Прокурори Спеціалізованої екологічної прокуратури Полтавщини передали справу до суду. Зайнята земельна ділянка знаходиться в охоронній зоні ліній електропередач напругою 110 кВ, а також у водоохоронній та санітарній зонах.
З метою відшкодування коштів Державна екологічна інспекція Центрального округу звернулася до суду.
Раніше ЗМІСТ писав , що незаконний видобуток копалин на Полтавщині міг завдати збитків на майже чверть мільйона гривень. Працівники підприємства, ймовірно, видобували суглинок у Лубенському районі й завдали державі збитків.
Улітку 2022 року екоінспектори обстежили земельну ділянку, розташовану між дорогою та селом Ісківці Лубенського району.
За версією фахівці, працівники одного з підприємств сектору економіки за допомогою екскаватора видобували там копалини. Орієнтовно це був суглинок. Він належить до цегельно-черепичної сировини і знаходиться в переліку корисних копалин місцевого значення. Там підприємство завдало державі 231 тис. 556 грн збитків.
Щоб стягнути збитки, Держекоінспекція подала позов до суду. Нині розгляд справи у суді триває.
Корисні копалини на Полтавщині
Полтавщина розташована в межах Дніпровсько-Донецької западини та Українського кристалічного щита. Надра області містять горючі, металічні та неметалічні корисні копалини.
Серед майже 300 розвіданих родовищ є поклади нафти, газу та конденсату, залізної руди, граніту, піску, глини, бішофіту тощо. Майже 90% української нафти й газу видобувають на території Полтавської, Сумської та Харківської областей.
Південна частина Полтавщини розташована в межах Українського кристалічного щита, що має поклади рідкісноземельних металів, зокрема у Волинському, Подільському, Центральному, Криворізько-Кременчуцькому та Приазовському районах. Проте ЗМІСТ не знайшов у відкритому доступі даних про наявність родовищ рідкісноземельних металів в надрах безпосередньо на території області.
У Регіональному плані управління відходами у Полтавській області до 2033 року описаний природноресурсний потенціал регіону. З цього документу відомо, що Полтавщина на загальнодержавному рівні забезпечує 60,5% видобутку газового конденсату, 43,4% – природного газу, а також 10,1% – сирої нафти.
У регіоні виявлені 13 родовищ нафти та газу, зокрема, Радченківське, Сагайдацьке, Зачепилівське, Кибинцівське, Глинсько-Розбишівське, Більське, Чорнухинське та інші.
До державного фонду родовищ занесені розвідані 68 родовищ вуглеводнів. Серед них комплексні – нафта, природний і супутній газ та газовий конденсат, а також 41 газоконденсатне та 9 нафтогазових родовищ.
Також надра Полтавщини містять поклади високоякісних глин , придатних для виробництва цегли, гончарної черепиці, посуду тощо. Поблизу Градизька та Максимівки зосереджений мергель (гора Пивиха).

Новини рубріки

У застосунку «Дія» тимчасово не працюватимуть окремі водійські та транспортні сервіси
23 травня 2025 р. 18:01

«Ворскла» не виграла у «Інгульця» й чекає на перехідні матчі
23 травня 2025 р. 17:54

У будинок Бахмутського в Полтаві хочуть вкласти кошти іноземних благодійників
23 травня 2025 р. 17:52