вологість:
тиск:
вітер:
Переплата майже 7 мільйонів на обладнанні: полтавська лікарня опинилася в центрі розслідування
Посадовці пологового будинку Полтви могли придбати товари для медицини з переплатами на майже 7 млн грн.
Про це стало відомо з ухвали Київського районного суду Полтави від 16 травня. Слідчі звернулися до суду щодо погодження арешту майна, яке вилучили під час обшуків.
14 травня у помешканнях посадовців 1-ї міської клінічна лікарня Полтави провели обшуки, щоб встановити факти можливого зловживання службовим становищем. Суд схвалив арешт печаток, документів про укладений договір та телефонів, які виявили під час обшуків.
Що відомо про цю справу
З ухвали відомо, що у 2023 році посадовці пологового будинку провели тендер на закупівлю діагностичної ультразвукової системи. Очікувана вартість закупівлі становила 6 млн 983 тис. грн . Для того, щоб отримати неправомірну вигоду, посадовці могли залучити до аукціону тільки одну учасницю. З платформи Prozorro відомо, переможцем виявилася ФОП Наталія Солод.
За даними слідства, 29 червня 2023 року пологовий будинок сплатив кошти за обладнання у повному обсязі. Держаудитслужба Полтавщини виявила, що тендерна документація складена не відповідає вимогам законодавства, щодо проведення закупівель. Також могли посадовці проводили відхилити інші тендерні пропозиції.
Також слідчі проведи аналіз інших закупівель та з’ясували, що вартість діагностичної ультразвукової системи становила у 2023 році 5 млн 685 тис. грн. Слідчі припускають, що посадовці пологового будинку придбали обладнання, вартість якого могли завищити на 1 млн 297 тис. грн . Нині триває досудове розслідування.
Нагадаємо, посадовицю з Мачух підозрюють у змові на закупівлях модульних укриттів для дитячих садків. Їй продовжили запобіжний захід.
Коли потребу купити модульні укриття погодила влада Мачухівської громади, підозрювана могла ухвалити рішення про придбання двох укриттів за завищеними цінами. Слідчі припускають, що посадовиця могла навмисно підлаштувати тендер, аби укриття купували не у виробника, а в посередника.
ЗМІСТ також писав, що директори полтавських шкіл купували зарядні станції в одного ФОПа з можливими переплатами. Факт переплати на двох зарядних станціях для укриття EcoFlow DELTA однієї зі шкіл нині встановлює поліція.
Усі договори про закупівлі укладали з одним постачальником, що видалося поліції дивним. Після перевірки деяких угод слідчі побачили переплату. В одному з епізодів виявили, що директор однієї зі шкіл міг укласти договір з приватним підприємцем про закупівлю зарядних станцій EcoFlow DELTA 2 на 98 тис. грн.

Новини рубріки

"Не мовчи! Полон вбиває": у Кременчуці відбудеться акція на підтримку військовополонених
23 травня 2025 р. 20:22

Не у Кременчуці! У Полтаві з 2 червня розпочнуть працювати пришкільні табори
23 травня 2025 р. 20:22

І навіть огірки: Кременчук відзначає День міста з подарунками і почесними гостями
23 травня 2025 р. 20:22