вологість:
тиск:
вітер:
Концерт Вєрки Сердючки в Києві обернувся скандалом через російськомовні пісні: мовний омбудсмен розпочав перевірку
Виступ артистки Вєрки Сердючки, що відбувся 13 червня у столичному комплексі Osocor Residence, спричинив публічний резонанс та офіційну реакцію Уповноваженого із захисту державної мови. Причиною стало виконання російськомовних пісень, що є порушенням чинного законодавства та мораторію, встановленого в Києві.
Концерт анонсувався як «головна подія червня» з обіцянкою «атмосфери радості, безтурботності та справжнього українського вайбу». Організатори обіцяли шанувальникам мегахіти, серед яких згадувався «Dancing Russia Goodbye». Проте, з числених відео, які зняли відвідувачі концерту, під час виступу лунало багато російськомовних композицій.
Опубліковані відео з концерту спровокували хвилю критики у соцмережах на адресу Андрія Данилка, який використовує сценічний образ Вєрки Сердючки.
На подію оперативно відреагував Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь. На своїй сторінці у Facebook він заявив , що у виступі Вєрки Сердючки є «ознаки грубого порушення статей 23 та 29 Закону України „Про забезпечення функціонування української мови як державної“».
«Російськомовним пісням не місце в українській столиці», — наголосив Кремінь. Він також нагадав, що з 2023 року в Києві діє мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту, яким організатори заходу знехтували.
Уповноважений повідомив, що вже прийнято рішення про здійснення державного контролю щодо організатора концерту. Крім того, він звернувся до Національної поліції України з вимогою належного реагування.
«Ми не дозволимо, щоб в українській столиці під прикриттям „розваг“ знову легалізували мовну присутність держави-агресора. Це не просто про закон — це про національну гідність. І відповідальність буде», — підкреслив Тарас Кремінь.
Водночас варто зазначити, що в пості самого омбудсмена цитується положення статті 23 мовного закону, яке не поширюється на «виконання та/або відтворення пісень». Однак саме київський мораторій робить подібні виступи неправомірними на території столиці.
Образ Вєрки Сердючки та її творця, артиста Андрія Данилка, нерозривно пов’язаний із Полтавою. Андрій Данилко народився, виріс і розпочав свою творчу кар’єру саме в цьому місті. Образ провідниці Вєрки Сердючки, яка розмовляла суржиком, характерним для регіону, зародився ще під час його навчання в Полтаві та перших виступів на місцевій сцені.
«Андрій Данилко не використовував російської мови під час концерту. Вєрка Сердючка говорить на своєму локальному діалекті — полтавському суржику, що з першого дня було невід’ємною частиною цього образу» , — повідомив PR-директор артиста у коментарі для «Української Правди».
Іван ШЕВЧЕНКО , «Полтавщина»

Новини рубріки

Лисиці замість котів: родина диких тварин оселилася у селі в Кременчуцькому районі
01 липня 2025 р. 19:02

У Кременчуці виставляють комунальне майно на е-аукціони зі знижками
01 липня 2025 р. 19:02

Полтавська облпрокуратура з новим обличчям: представлено першого заступника керівника
01 липня 2025 р. 19:02