вологість:
тиск:
вітер:
Які свята відзначаємо 29 червня?
Цими вихідними День міста святкує Полтава . 29 червня — це нова дата, яка була встановлена замість 23 вересня, і вона пов’язана з першою літописною згадкою про місто у Іпатіївському літописі, яка була перерахована за новоюліанським календарем. Зміна дати святкування Дня міста відбулася після проведення електронного опитування серед мешканців, де більшість підтримала варіант 29 червня.
29 червня — це День молодіжних і дитячих громадських організацій України . Характерною ознакою сучасного розвитку молодіжного та дитячого громадського руху є добровільність вступу до організації. Це безумовно повинно залишатися нормою їх діяльності. Основою для формування молодіжних і дитячих громадських об’єднань є не тільки навчальні заклади всіх типів і рівнів, а й установи додаткового виховання і освіти, клуби за місцем проживання, центри та заклади для молоді і так далі. Діти — наше майбутнє. Виховання високої моральності і моралі в молодому поколінні на основі їхніх інтересів, є запорука благополуччя і успіху всього Держави.
В 2025 році День молодіжних і дитячих громадських організацій України припадає на 29 червня.
29 червня Міжнародний день тропіків. У червні 2014 року Генеральна Асамблея ООН заслухала доповідь Нобелівської лауреатки Аун Сан Су Чжі, присвячену тропікам. Ця природна зона займає майже 40% всієї території світу. Тут проживають понад 80% біологічних видів, а народи цієї зони становлять значну частину мов і культур. Тому зона тропіків є найважливішою складовою в системі сталого розвитку планети Земля.
Яке церковне свято
29 червня в церковному календарі — день пам’яті святих верховних апостолів Петра й Павла. Петро був першим з апостолів, хто визнав Ісуса Христа месієм. Він очолив спільноту християн після Ісуса і залишив два послання Христовим послідовникам. Петро був розп’ятий на хресті за свої переконання.
Павло колись гонив християн, але потім розкаявся та став палким проповідником християнства. Він написав 13 послань різним церквам та подорожував, поширюючи вчення Христа. Обоє апостолів були страчені за свої переконання, але завдяки їм християнство продовжило поширюватися. Вони уособлюють неперервну Церкву. Вшановування цих апостолів відоме ще від IV століття.
Цей день в історії
1174 рік — Полтава вперше згадується в Іпатіївському літописі, під назвою Лтава;
1236 рік — хрестоносці захоплюють Кордову;
1575 рік — під час битви при Наґасіно аркебузири Оди Нобунаґи отримують перемогу над кіннотою роду Такеда;
1579 рік — іспанські війська вчиняють масову різню мирного населення голландського міста Маастрихт;
1613 рік — у Лондоні під час вистави за п’єсою Вільяма Шекспіра «Генріх VIII» починає горіти і вщент пошкоджується театр «Глобус»;
1644 рік — у битві при Кропреді-Брідж армія англійських роялістів на чолі з Карлом I розгромлює парламентські війська;
1945 рік — Закарпаття, що перебувало під юрисдикцією Чехословаччини, приєднується до УРСР;
1949 рік — у ПАР починає діяти політика апартеїду, набуває чинності закон, що забороняв расово змішані шлюби.
Цього дня народилися
1849 рік — українська письменниця, мати Лесі Українки Олена Пчілка (Ольга Петрівна Косач);
1939 рік — український режисер, сценарист, актор, відомого за фільмами «Чорна курка, або Підземні жителі» та «Нові пригоди янки при дворі короля Артура» Віктор Гресь;
1947 рік — український кінорежисер, автор фільмів «Фучжоу» та «ТойХтоПройшовКрізьВогонь» Михайло Іллєнко.
Народний календар
У народному календарі 29 червня — свято Петрів день. Вважається, що, починаючи з Петра і Павла, дні стають дедалі коротшими, а ночі — довшими. Віряни обов’язково моляться святим апостолам, просячи зцілення від хвороб, фінансового добробуту, великого урожаю. Святого Петра здавна вважали покровителем рибалок, а Павла — учнів і всіх, хто навчається.
У день Петра і Павла не слід займатися важкою фізичною працею і домашніми справами, не можна вінчатися.
Народні прикмети не радять брати і давати гроші в борг — це до злиднів, а також купатися у водоймах. Також цього дня заборонено пити міцні алкогольні напої — вважається, що все подальше життя можна провести під парканом.
Прикмети дня говорять про погоду влітку і взимку та врожай:
дощ іде цього дня — до гарного врожаю;
якщо напередодні зозуля замовкла, а 29 червня знову почала кувати — зима буде пізня;
день дуже спекотний — на Різдво буде сильний мороз до морозу, а дощовий день — до холодного літа і прохолодної зими.
Олександр СТЕПАНЕНКО , Решетилівщина.UA

Новини рубріки

Кременчуцьких дітей запрошують у літній кінозал
30 червня 2025 р. 18:55

Не лише «Прозорістю і підзвітністю»: у Полтавській ОВА створили аудиторський комітет
30 червня 2025 р. 18:55

Магнітні бурі у липні: прогноз на місяць
30 червня 2025 р. 18:34