Як оплачуватимуть роботу експертних команд на Полтавщині

01 липня 2025 р. 14:32

01 липня 2025 р. 14:32


Замість фіксованої ставки на місяць, НСЗУ нараховуватиме кошти за кожну розглянуту справу.

Змінити підхід мають для того, аби розподіляти кошти рівномірно, враховуючи навантаження. Команди, які опрацьовують більшу кількість справ, отримають пропорційно більше фінансування.

Раніше за кожну таку команду, що функціонує в закладі охорони здоров’я встановлювалася як ставка на місяць у розмірі 92 тис. 360 грн. При цьому існувало обмеження – не більше 333 тис. грн на місяць для одного закладу.

Нова вартість послуг встановлюється як 1 тис. 847 грн за розгляд однієї справи. Щомісяця до 5 числа МОЗ передаватиме НСЗУ дані про кількість створених експертних команд та розглянутих справ за звітний місяць. Оплата за новою системою розраховуватиметься з липня. Тож перші кошти за результатами роботи експертних команд медзаклади отримають у серпні.

Раніше ЗМІСТ писав , що перелік підстав для надання інвалідності розширили. До причин інвалідності внесли позбавлення особистої свободи в полоні. Військові та цивільні, які зазнали незаконного утримання, можуть отримати статус.

З початком роботи експертних команд оцінювання повсякденного функціонування у 2025 році в Україні ухвалили рішення розширити перелік причин, що можуть бути підставою для встановлення інвалідності.

Як пройти оцінювання для встановлення інвалідності

Щоб пройти оцінювання, потрібно надати підтвердження факту перебування в полоні. Для цього необхідно звернутися до Комісії з питань встановлення факту позбавлення особистої свободи при Міністерстві розвитку громад та територій України.

У разі позитивного рішення, дані про людину вносять до Єдиного реєстру осіб, стосовно яких встановлений факт позбавлення особистої свободи внаслідок війни проти України, а також видають відповідний документ.

Лікуючий лікар або голова ВЛК має сформувати електронне направлення на оцінювання. Під час розгляду експертна команда оцінюватиме стан здоров’я людини та обмеження щодо життєдіяльності.

За результатами оцінювання людина отримує витяг із рішення експертної команди. Якщо інвалідність встановлять, у межах цього рішення також сформують рекомендації, які є частиною індивідуальної програми реабілітації.

Після встановлення інвалідності людина може скористатися наступними державними програмами підтримки:

  • отримати допоміжні засоби реабілітації (через Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю);
  • оформити пенсію або соціальну допомогу (через Пенсійний фонд України або органи соціального захисту);
  • отримати безоплатне санаторно-курортне лікування, якщо така потреба визначена експертною командою.

Раніше ЗМІСТ писав , що у двох міських лікарнях Полтави, а також п’яти медзакладах обласного рівня працюють експертні команди, які оцінюють повсякденне функціонування людини.

Що змінилося з 1 січня 2025 року після ліквідації МСЕК:

  • команди для оцінювання формують індивідуально з профільних фахівців, відповідно до потреб пацієнта;
  • команда складається з практикуючих лікарів;
  • оснащення лікарень дає можливість проводити додаткові обстеження за місцем проходження;
  • направлення створюють за показаннями у спеціальній електронній системі. Особисті лікарі та лікарі ВЛК можуть формувати направлення самостійно, без залучення ЛКК;
  • думки кожного з лікарів, які проводили оцінювання, фіксують в електронному вигляді, рішення ухвалюють спільно;
  • при оцінюванні може бути присутній уповноважений представник людини, оцінювання якої проводиться.

Нагадаємо, усі видані МСЕКами Полтавщини довідки до 1 січня 2025 року залишаться чинними до завершення терміну дії. Нові експертні комісії встановлюватимуть чи скасовуватимуть інвалідність на підставі визначених законодавством критеріїв.

Як оплачуватимуть роботу експертних команд на Полтавщині

Джерело: zmist.pl.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua