вологість:
тиск:
вітер:
Євроколія через Полтаву: перший етап проєкту на Львівщини профінансували на 76 мільйонів євро
Будівництво євроколії у 1 тис. 435 мм планують за кошти Європейського Союзу. Одним з етапів проєкту є заміна колій до Полтави та Гребінки зокрема.
Наразі оновлюватимуть євроколію Львів–Польща. Проєкт «Укрзалізниці» схвалений Координаційним комітетом програми Connecting Europe Facility (CEF).
«Це перша повноцінна ділянка майбутнього прямого залізничного з’єднання європейською колією з Європою: Скнилів – Мостиська ІІ, зі стандартом колії 1435 мм. Євроколія – це коротший час у дорозі, нові можливості для транзиту, розвантаження пунктів пропуску. І водночас – це інвестиція в економічну стійкість України, розвиток торгівлі, підсилення експорту, нові можливості для бізнесу та логістики», – пише Олексій Кулеба.
Strategy for the EU integration of the Ukrainian and Moldovan rail systems опублікована на сайті Єврокомісії ЄС. Один з етапів будівництва євроколії включає інтеграцію у нову систему і залізничних шляхів на Полтавщині. Це повʼязано з питаннями експорту.
Згідно зі стратегією, до війни пшениця була одним з основних експортних товарів, що перевозилися залізницею. Її виробництво зосереджене зокрема у Полтаві. Через це залізничне сполучення між центральними та південними районами та портами є важливим для експорту.
Ще одним важливим експортним товаром у портах є залізна руда, яка видобувається переважно в Запорізькій та Полтавській областях. Це стало ще одним фактором на знак потреби перебудувати залізничні шляхи під євроколії.
Роль також відіграють пасажирські перевезення, що будуть призначені для мережі 1 тис. 435 мм. Йдеться про міжнародні та національні пасажирські перевезення. Найбільший потенціал попиту знаходиться у великих агломераціях з населенням понад 700 тисяч мешканців. Приміром, Харків має понад 1,4 мільйона мешканців, а Дніпро — майже 1 мільйон. Крім того, обидва міста мають спільну значну частину залізничного коридору, що з'єднує їх з Києвом через Полтаву. Отже, з'єднання Києва з обома містами мережею 1 тис. 435 мм також вважається пріоритетним завданням.
Наступним пріоритетом є розширення мережі колії 1435 мм від Києва до Харкова та Дніпра, двох найбільших міст України, і обидва вважаються дуже важливими для майбутнього потенціалу контейнерних перевезень. Для першої частини цього сполучення, між Києвом та Полтавою, оцінюється лише один альтернативний варіант.
Однак, за межами Полтави розглядаються два альтернативні варіанти для підключення до Харкова та Дніпра. Вартість трансформації київського вузла вважається частиною цього сполучення, проте вартість загальної трансформації харківського та дніпровського вузлів не включена. Розглядають будівництво євроколії Київ – Полтава (ділянка A13), що коштує більше трьох мільярдів євро.

Новини рубріки

Українцям уже нарахували 49 млн грн нацкешбеку
06 липня 2025 р. 15:10

Пожежу після удару по ТЦК у Кременчуці ліквідовано: відомо про одну постраждалу людину
06 липня 2025 р. 15:05

В Україні рекордно падає ціна на лохину
06 липня 2025 р. 14:42