Відпустка в Одесі 2025: на що звернути увагу кременчужанам та до чого бути готовим

06 липня 2025 р. 10:33

06 липня 2025 р. 10:33


Як безпечно відпочити на Чорному морі, коли час від часу у місті лунають вибухи.

Одеса – перлина нашої країни. Вона зібрала в собі все, що необхідно для насолоди та справжніх поціновувачів відпочинку: море, чистий пісок, приваблива архітектура, цікава та багаторічна історія.

На жаль, жорстока війна, розв’язана росією проти України, не залишила осторонь нікого. Одеса неодноразово потерпала від прильотів ракет та безпілотників. Останні 2 тижні ситуація тільки загострилася. Проте російські атаки не зламали український дух та силу.

Якщо, не дивлячись на небезпечні обставини, ви все одно вирішили влаштувати собі відпочинок у цьому місті, цей матеріал для вас. Ми зібрали найбільш актуальні питання та відповіді на них, щоб подорож до моря пройшла безпечно.

Для цього журналістка нашої редакції поспілкувалася з колегою видання «Одеське життя» Юлією Котляр, яка розповіла особливості та тонкощі життя в Одесі в сучасних реаліях.

Де можна, а де ні

На сьогодні в Одесі офіційно погоджено відкриття 12 пляжних зон, з яких 11 знаходяться безпосередньо в місті. Для відвідувачів стали доступними наступні зони відпочинку:

- Центральний міський пляж;

- інклюзивний пляж «Безмеж»;

- «Буфет» на Малому Фонтані;

- «Гранд Петтін»;

- «Ітака»;

- «Куба»;
- пляж «Калетон»;

- муніципальний пляж «Чайка»;

- «Сігал Біч»;

- муніципальний пляж «Курортний»;

- «Паблік».

Окрім одеських локацій, для відпочинку відкрили одну пляжну ділянку в Ізмаїльському районі – в селищі Приморському. Разом з тим в Одесі працюватимуть 2 інклюзивні пляжі – на «Дельфіні» та 11-й станції Великого Фонтану.

Окремо в Одеській обласній військовій адміністрації наголошують на правилах безпеки, яких необхідно дотримуватися. Зокрема, заборонено перебування людей біля моря під час повітряної тривоги, при виявленні підозрілих предметів, а також під час шторму силою від 2-х балів.
Як зазначає Юлія, пляжі Чорного моря, як і центральні частини міста, користуються популярністю серед відвідувачів Одеси, не дивлячись на постійні зміни в погоді та обстріли.

«На деяких пляжах відпочивають люди, стоять якісь шезлонги, гойдалки для дітей. Але не всі вони офіційно відкриті. Хоча це не зупиняє відпочивальників. Якщо погода гарна, сонячна, люди можуть і після роботи прийти, засмагати. Раніше, на відпочинок українців на березі моря не впливала навіть дощова погода. Однак зараз такого, звісно, нема. Нещодавно був великий обстріл і люди могли банально не виспатися, тому час не для пляжів. Це також наші такі реалії», – додає журналістка.

Безпека понад усе

Загалом вимоги до відкриття пляжів за останні три роки не змінилися:

- водолази повинні обстежити зони відпочинку на наявність підозрілих предметів: мін, снарядів та інших засобів вогневого ураження. Наразі це найсерйозніша проблема;

- поряд мають знаходитися укриття;

- у зонах відпочинку облаштовані працюючи спостережні та рятувальні пости;

- встановлення гучномовників, які вчасно сповіщатимуть про повітряну тривогу;

- буйки на воді необхідно розмістити на відстані не більше 50 м від берега;

- медичні пункти мають бути укомплектовані персоналом та мати необхідні для роботи документи.

В Одеській міській раді зазначають, що цьогоріч вздовж моря офіційного підготовлено 12 укриттів: від пляжу «Ланжерон» до мису Великий Фонтан. Там відпочивальники можуть рятуватися під час повітряних тривог.

«У нас, на жаль, були жахливі приклади, коли ворог використав касетні боєприпаси. Від подібних «прильотів» наші укриття захистити зможуть. Але варто розуміти, що коли мова йде про балістику, то навряд чи можна говорити про безпеку в принципі», – кажуть місцеві можновладці.

Юлія Котляр зауважує, що одесити та туристи не ігнорують повітряні тривоги, а також відповідально ставляться до моніторингу ситуації.

«У нас дуже часто буває таке, що дають тривогу в нашому регіоні, якщо в Криму спрацьовує ППО. Всі дивляться Телеграм-канали. Якщо бачать, що балістика летить, я не можу казати за всіх, але в моєму оточенні всі переходять в безпечне місце. Не завжди це укриття, іноді просто дві стіни, але не ігнорують», – розповідає журналістка.

Також вона додає, що багато закладів обов’язково дотримуються необхідних безпекових заходів.

«Якщо лунає тривога, у держустановах, великих мережах магазинів, супермаркетах людей просять покинути приміщення, кінотеатри. Всі великі такі заклади зачиняються, їхні співробітники йдуть до укриття і просять пройти гостей також. Якщо я йду на вулиці та чую сигнал тривоги, то бачу, що з багатьох місць люди виходять, зачиняють заклади та йдуть до укриттів», – ділиться Юлія.

До моря, не дивлячись ні на що

Як там не було, до Одеси все одно з’їжджаються люди з будь-яких куточків нашої України.

Орендувати житло тут можна щодобово. Ціна стартує від 1 тис. грн – залежно від району та умов проживання. Вартість харчування в закладах, розваг та інших веселощів не відрізняється від середніх цін по Україні.

«Звичайно, порівнюючи з попередніми двома роками, зараз людей більше. Але все одно їх набагато-набагато менше, ніж було до війни. Раніше улітку проходило дуже багато фестивалів, різних заходів. Кожного тижня, починаючи з травня й до осені, відбувалося щось цікаве», – ділиться з нами Юлія.

Але вона не втрачає позитив та розповідає, що в Одесі й зараз з дотриманням усіх правил безпеки проводяться концерти та масові заходи.

«Наприклад, до нас декілька тижнів тому приїжджала Клавдія Петрівна. Під час концерту лунала тривога, тому свій виступ вона зупинила – спустилися в укриття, де співачка заспівала Гімн України», – додає журналістка.

Окремо зазначається, що зараз у місті заклади масового відпочинку як відкриваються, так і зачинаються. До того ж, люди по-різному реагують на зовнішні обставини.

«Тому що ситуації зовсім різні. Ось, наприклад, у наших близьких знайомих під час останнього обстрілу зруйнувало дім. Зазнав руйнування у нас й інклюзивний центр для особливих діточок, попало також в пологовий будинок. В цих установах обійшлося без жертв. Однак факти того, що навіть в такі заклади щось прилітає, дуже пригнічують людей. І якоїсь світової реакції на це нема. Знову ж таки, хтось радіє, що є можливість відпочити, в кафешку якусь нову сходити – це приємно, коли є така можливість. Але навіть якщо не ходити по нових закладах, коли добра погода можна організувати пікнік на морі, відпочити таким чином теж», – ділиться одеська журналістка.

У підсумку Котляр зазначає, що в будь-якому випадку одесити завжди дуже раді відпочивальникам.

«Тому що раніше місцеві, якось не те щоб ображалися, а, мабуть, дратувалися, що через велику кількість відпочивальників у деяких закладах вільного місця не було. Зараз цього дуже не вистачає, розумієш наскільки класно було, коли життя б'є через край. І коли з кожним роком бачиш, що потихеньку кількість відпочивальників збільшується – це приємно. Тому що для Одеси незручно, коли мало людей», – к аже співрозмовниця.

Юлія не виокремлює якесь конкретне місце в Одесі, що необхідно відвідати кожному, а називає єдине – море.

«Море – це місце сили. Не обов'язково навіть іти купатися чи засмагати. Інколи достатньо просто прогулятися такими мальовничому місцями та зарядитися енергією. Приїжджайте в Одесу – вона чекає гостей. У нас тут (з поправками на поточні реалії) все дуже добре й гостинно», – підсумовує жінка.

Доїхати до Одеси можна потягом Харків-Одеса, що курсує через Кременчук. Вартість квитків починається від 600 грн. Окрім цього можна дістатися й автобусом. Тут вартість квитка починається від 900 грн.

Замість висновку

Одеса дійсно приваблює багатьох відвідувачів своєю чарівністю, не дивлячись ні на що. Плануючи літню відпустку заздалегідь, дізнайтеся, чи є укриття поблизу пляжу, де ви плануєте відпочивати. Зв’яжіться з орендодавцем та попросіть надіслати карту з маршрутом до укриття.

Запитайте в місцевих пабліках про ситуацію у місті. Виділіть пів години перед відпочинком, щоб у спокійній обстановці зорієнтуватися на місцевості й визначити, куди бігти у разі тривоги. Дотримуйтеся вказівок: якщо бачите плакати, на кшталт, «Прохід на пляж закрито» або «Купатися заборонено» – це не просто пересторога, а важливе застереження.

І ще раз про очевидне, але важливе: не ігноруйте сигнали повітряної тривоги.

Дарина Убийкінь, яка нещодавно відвідала Одесу

Відпустка в Одесі 2025: на що звернути увагу кременчужанам та до чого бути готовим

Джерело: kg.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua