вологість:
тиск:
вітер:
У 23 жителів Полтавщини після укусу кліща виявили хворобу Лайма
На Полтавщині щотижня виявляють нових пацієнтів з хворобою Лайма. Збудника інфекції переносять іксодові кліщі.
За період з 30 червня до 6 липня хворобу виявили у 23 людей. Про це повідомили в Полтавському обласному центрі контролю та профілактики хвороб 7 липня.
Фахівці говорять, що поширення хвороби Лайма на Полтавщині значно перевищує середній багаторічний показник.
23-29 червня хворобу Лайма виявили у 19 жителів Полтавщини, що на два випадки більше, ніж тижнем раніше.
Раніше ЗМІСТ писав , що протягом 16-22 червня на Полтавщині зареєстрували 17 випадків хвороби Лайма.
Укус кліща: що робити
Після виявлення кліща його потрібно зняти , не пошкодивши. Якщо самостійно це зробити не вдається, необхідно звернутися до травмпункту. Звідти пацієнтів направлять на консультацію до інфекціоніста.
Потрібно також визначити кількість часу, який кліщ пробув на тілі. Якщо минула понад доба або кліщ був наповнений, лікар визначить потребу використати антибіотики для профілактики хвороби Лайма. Препарати призначають у перші 72 години після укусу.
Якщо по медичну допомогу не зверталися, потрібно спостерігати за місцем укусу та загальними проявами. Погіршення самопочуття чи поява круглої висипки є приводом проконсультуватися з лікарем.
Симптоми хвороби Лайма
У місці укусу інфікованого кліща через тиждень-два (іноді через місяць) з’являється кругла пляма. Також може піднятися температура, а місце укусу починає свербіти. Це мігрувальна еритема – головна ознака хвороби Лайма. При її появі потрібно негайно звернутися до лікаря-інфекціоніста.
Навіть якщо специфічної плями немає, після укусу кліща слід звернутися до лікаря, який надасть необхідні рекомендації.
Нерідко хворі мають також неспецифічні прояви, такі як втома, нічна пітливість, гарячка або неспецифічний біль у суглобах та м'язах. Хвороба Лайма може проявлятися ураженнями шкіри, нервової системи, суглобів та серця. Іноді інтервали між окремими стадіями захворювання є тривалими й безсимптомними.
У людини, яка інфікувалася кліщовим бореліозом, через декілька днів або тижнів виникають такі симптоми:
- незначне підвищення температури;
- головний біль, біль у м’язах;
- набряк лімфатичних вузлів.
У 70-80% інфікованих спостерігають мігруючу еритему – висип, що нагадує коло і поступово збільшується в діаметрі. Він може з’явитись на будь-якій частині тіла, не обов’язково в місці укусу кліща.
Місце висипу може бути теплим на дотик, але рідко болить чи свербить. Еритема має яскраво-рожевий колір і чіткий контур, у діаметрі може сягнути 30 см.
Хвороба Лайма на Полтавщині
Показник захворюваності на хворобу Лайма в області становить 1,17 на 100 тисяч населення. Кількість виявлених за 3 місяці інфікованих у 2 рази більша за середній багаторічний показник. Перевищення незначне, у межах двох стандартних відхилень, повідомляють фахівці. Випадки захворювання реєстрували у 6 громадах із 60.
Збудника хвороби Лайма переносять іксодові кліщі. З початком тепла вони активізувалися на Полтавщині й становлять загрозу як для людей, так і для тварин.
Нагадаємо, що за 2024 рік в області зареєстрували 488 пацієнтів, у яких підтвердили хворобу Лайма. На Полтавщині показник захворюваності у 3,5 раза перевищує середній багаторічний і становить 35,2 на 100 тисяч населення.

Новини рубріки

Ветерани футболу Решетилівської та Козельщанської громад зіграли товариський матч
07 липня 2025 р. 17:09

Після петиції про тишу під час тривог волонтер Артем Марченко отримує погрози
07 липня 2025 р. 16:41

Презентації, тестування й кінозали — бібліотека Кременчука відкриває липневий сезон заходів
07 липня 2025 р. 16:41