вологість:
тиск:
вітер:
У Полтаві планують збільшити кількість укриттів
Міська влада обіцяє найближчим часом розширити мережу укриттів і які захисні споруди потрібні для довгострокового захисту мешканців.
Про це ЗМІСТу під час брифінгу 7 липня розповів директор Департаменту з питань цивільного захисту Олександр Сороковий.
У короткостроковій перспективі міська влада зосередиться на розширенні мережі найпростіших укриттів. Йдеться про підвальні приміщення та доступні споруди, які можна швидко пристосувати для тимчасового перебування людей під час повітряної тривоги. Для цього використовують наявний фонд цивільного захисту.
Довгостроковою метою визначили повне забезпечення потреби в захисних спорудах для всіх мешканців Полтавської громади. Йдеться про мережу протирадіаційних укриттів, нині їх нараховується 991, а також 66 мобільних укриттів. Ці плани затвердили 3 липня на виконавчому комітеті міської ради.
За словами Олександра Сорокового, на сьогодні в Україні немає затверджених національних стандартів і технічних регламентів для виготовлення та монтажу нових типів захисних споруд. Найпростіші укриття залишаються наразі єдиним доступним і швидким способом зберегти життя людей коли виникає загроза.
«Поки альтернатив найпростішим укриттям немає. Будівництво протирадіаційних укриттів чи повноцінних сховищ – це витратна справа, до того ж їх ще потрібно фізично звести. Наразі єдиним способом захисту залишаються найпростіші укриття», – каже Олександр Сороковий.
Нагадаємо, що з бюджету Полтавщини виділили понад 8 мільйонів гривень на будівництво укриттів. В укриття медичних та освітніх закладів Полтави й Кременчука вкладуть 8,2 млн грн.
Кошти витратять на капітальний ремонт підвального приміщення для облаштування укриття Кременчуцької спеціалізованої школи. На цей обʼєкт заклали 100 тис. грн. Також у Кременчуці планується нове будівництво сховища під Кременчуцький обласний спеціалізований будинок дитини. На проєктування виділили 800 тис. грн.
У Полтаві 2 млн грн вкладуть у реконструкцію захисної споруди цивільного захисту обласної лікарні імені Скліфосовського. Водночас на поточний ремонт з облаштування укриттів Полтавського спортивного ліцею заклали майже 5,5 млн грн.
ЗМІСТ писав , що коли школа не має укриття, для дітей це втрачений час. У Полтаві тривоги лунають ледь не щодня, зриваючи освітній процес. Коли один-два класи опиняються у спільному приміщенні, де їх нічого не розділяє, уроки продовжувати неможливо. Дистанційне навчання також переривали відключення електроенергії, тож заклади мають освітні втрати.
Завдяки внеску партнерів, в освітньому центрі ліцею №33 можуть перебувати до 200 дітей, тож навчання триває у дві зміни. Коли тривог немає, там проводять зустрічі й заняття. Спортивні змагання для груп продовженого дня або українські вечорниці від вчителів – усе це стало можливим після того, як школа створила не просто укриття, а освітній простір.
Це найсучасніше укриття Полтави й ми розповідали про нього за посиланням.

Новини рубріки

Полтава розглядає можливість встановлення мобільних укриттів
07 липня 2025 р. 18:22

НБУ випустив пам’ятну монету «Українська бавовна. БпЛА Vampire»
07 липня 2025 р. 18:05

Київстар оновив всі батареї Домашнього Інтернету в Полтаві
07 липня 2025 р. 17:54