«Чому в таку спеку ми повинні сидіти без води?» Полтавці та водоканал про відключення в центрі Полтави

08 липня 2025 р. 15:27

08 липня 2025 р. 15:27


З 5 липня на вул. Юліана Матвійчука, 1-9 триває відключення води. Місцеві скаржаться, що ремонт мереж триває надто повільно, а комунальники пояснюють процес складністю.

8 липня до ЗМІСТу звернулися мешканці вул. Юліана Матвійчука з проблемою відключення води. Речниця «Полтававодоканалу» Інна Рудяк прокоментувала ситуацію.

Полтавка Олена Тараненко каже, що скарга на «Полтававодоканал» повʼязана з тим, що на вулиці відключили воду на невизначений термін у зв'язку з великим проривом. Воду відключили приблизно о 19:00 5 липня. Через добу на місці працювала аварійна служба і мешканцям дали воду на півтори години. У неділю водопостачання також відновили на дві години. За її словами, увесь час робіт на вулиці не було:

«Вода вулицями не біжить, і де той прорив? Невідомо. Скарги до водоканалу та до відділу реагування міської ради результатів не дали. Відповідь одна:"Треба копати!" Я так розумію, що мешканці повинні самі копати, чи що? Чому в таку спеку ми повинні сидіти без води для споживання, прибирання, прання, а відповідні служби не виконують свої обов'язки? До речі, коли це завершиться ніхто не знає. Технічну воду теж ніхто не додумався привезти, щоб люди понабирали для своїх потреб».

telegram

Інна Рудяк каже, що 5 липня водоканал поінформував про відключення водопостачання на вул. Грицаєнка та Юліана Матвійчука. За даними речниці, на місці працює бригада комунальників:

«По даній адресі прихований витік. Усіх попереджали про відключення води. Розкопки ведемо за адресою вул. Первомайська, 9,біля академії Ярослава Мудрого. Там багато силових кабелів, тому копаємо вручну».

Інформації про орієнтовні терміни аварійного відключення немає, бо ремонтна бригада працює вручну.

Нагадаємо, ЗМІСТ писав , що «Полтававодоканал» радить споживачам створити запас води. Через раптовість аварій на мережах, що призводять до зупинки водопостачання у Полтаві, комунальники пропонують бути до них готовими.

«Хочемо ще раз наголосити на важливості мати власний запас питної води. Регулярно стикаючись з наслідками аварій на мережах, ми розуміємо ваше роздратування через відсутність води. Проте, об'єктивно, ми не маємо технічної можливості прогнозувати кожну аварію до її виникнення», – повідомили у пресслужбі.

Причинами аварій є зношена інфраструктура, кажуть комунальники. Також під час дії воєнного стану ризики виникнення нештатних ситуацій зростають. Через це запаси споживачів дозволять забезпечити базові потреби, якщо водоканалу доведеться запровадити відключення.

Запас комунальники називають не просто рекомендацією, а мірою особистої безпеки та відповідальності.

«Розглядайте це як елементарну підготовку до можливих незручностей, а не як вимогу комунальних служб. Ваша власна завбачливість – найкраща гарантія того, що ви будете готові до будь-яких обставин. Запас води вдома – це не просто порада, це наша з вами особиста відповідальність. Це як мати вдома аптечку чи знати номери екстрених служб», – пишуть комунальники.

Як правильно зробити запас води

Запастися можна питною бутильованою водою, яку можна довго зберігати та використовувати як для пиття, так і для приготування їжі. Заготовте приблизно 2,5-3 л питної води та 2-4 л технічної на одну особу на добу.

Для зберігання води вибирайте місткості з харчового пластику чи іншого матеріалу (емальований посуд) та зберігайте подалі від світла. У разі виникнення сумнівів щодо якості питної води - прокип’ятіть її чи використовуйте для побутових цілей.

Зберігати питну воду потрібно в закритих місткостях, при цьому обов'язково необхідно позначити бірками призначення: питна вода, вода для технічних потреб, вода для господарських потреб.

«Чому в таку спеку ми повинні сидіти без води?» Полтавці та водоканал про відключення в центрі Полтави

Джерело: zmist.pl.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua