вологість:
тиск:
вітер:
Столітню будівлю в центрі Полтави хочуть рятувати: Андрій Безкоровайний про ідею «Сходинки»
Будівля колишнього Полтавського учительського інституту на вул. Просвіти, 12/9 потребує реставрації. Також споруда має пошкодження після обстрілу Полтави 3 липня.
Заклад «Сходинка» заснував ініціативу для відновлення будівлі колишнього Полтавського учительського інституту. Власник кафе-пекарні Андрій Безкорований розповів ЗМІСТу про план протиаварійних та відновлювальних роботи фасаду й даху на вул. Просвіти, 12/9.
Полтавський учительський інститут був заснований в 1914 році. Це був середній навчальний заклад, де працювали крім директора 6 викладачів, священник і лікар. Раніше там були обладнані кабінети: природничо-історичний, фізичний, хімічний, а також спеціальна гімнастична зала і дві бібліотеки – фундаментальна і студентська.
У липні 1919 року Полтавський учительський інститут перетворили на Полтавський педагогічний інститут, який згодом переїхав на нове місце. А цю будівлю надалі використовували як житло.
Андрій Безкорований каже, що частина даху приміщення перебуває в аварійному стані, як і сам будинок та прилегла до нього територія. Власним коштом підприємець з командою виконали ремонт усередині приміщень, які орендували:
- укріпили перекриття між поверхами;
- виконали часткову гідроізоляцію в межах орендованих приміщень (будинок постійно підтоплюється;
- частково пофарбували фасад навколо дверей колишнього закладу «Шапіто».
Наразі у цій будівлі працює «Сходинка». Через сильний вітер біля закладу почала падати цегла та відірвалися металеві елементи даху
«Ми за власний кошт виконали першочергові протиаварійні роботи: прибрали й зберегли на горищі аварійні елементи, які вже не трималися й могли впасти в будь-який момент. Вважаю, що це також допомогло уникнути можливого травмування перехожих під час нещодавньої атаки росіян на наше місто, оскільки все ж будинку було завдано певну шкоду», – каже підприємець.
Так виникла ініціатива продавати спеціальні напої. З них 100% витрачатимуть на ремонт та відновлення будинку. Андрій Безкорований каже, що вони сподіваються спершу втілити додаткові протиаварійні та відновлювальні роботи фасаду й даху. Для цього потрібно відремонтувати цегляні елементи й продовжувати роботи по очистці та фарбуванню фасаду, попрацювати над оздобленням прилеглої території.
Швидкість проєкту залежатиме від майбутніх можливостей та підтримки з боку громади. Вільних власних коштів заклад на збереження старовинної будівлі не має.

Новини рубріки

Підтвердили загибель 30-річного воїна з Полтавщини
09 липня 2025 р. 16:43

Шевченківська громада зібрала 18 тисяч гривень на підтримку війська
09 липня 2025 р. 16:33

У вимаганні грошей в родини загиблого військового підозрюють новосанжарського активіста
09 липня 2025 р. 16:28