вологість:
тиск:
вітер:
Не родзинка міста і не пам’ятка: віцемер Кравченко про знесення будинку на Гоголя
Подробиці.
Сьогодні, попри замінування будівлі Кременчуцької міської ради, на вулиці відбувся прийом громадян віцемером Дмитром Кравченком.
Журналісти мали змогу задати чиновнику декілька питань, серед яких і питання будинку на вулиці Гоголя, 17.
"Люди стурбовані його знесенням, вже писали петицію", - кажуть журналісти.
Дмитро Кравченко зауважив, що будинку по вулиці Гоголя, 17 немає - він вже знесений.
"По-перше, цей будинок ні в якому реєстрі культурної спадщини не був, ні в обласному, ні в українському, навіть місцевому - ніхто його ніколи не вносив, не було зацікавленості. Що я про нього можу докладніше сказати?
Одну цеглину ми знайшли, ідентифікували те, що вона 1929 року. А решта цегли десь після війни, десь 1954 рік. На мою особисту думку, він не був родзинкою Кременчука, це стовідсотково.
По-друге, він був у власності "Гофекс Оптіма", вони викупили, розселили людей, ті люди, які залишались там і в тому числі, там було ще майно Кременчуцької міської ради, вони повністю погасили свою заборгованість, дали нам у власність аналогічну квартиру і розселили людей, які проживали дві сім'ї, про них ви все знаєте.
Відновляти його сенсу не мало в історичному розумінні. Але для проживання там теж ніхто б туди не побіг проживати в цьому будинку. Це, на жаль чи не знаю, чи на щастя, це не музей. От є перелік у нас культурної спадщини - цього будинку в ньому не було. Його формували не 5, і не 10 років тому" , - розповів Д.Кравченко.
Нагадаємо, "Тихо зникає міська історія" - у Кременчуці просять врятувати будинок на Гоголя,17 (Доповнено)
Обов'язково слід зберегти історичний будинок № 17 на вулиці Гоголя у Кременчуці
Дарина Убийкінь
