вологість:
тиск:
вітер:
Освітній провал Кременчука: вчителям не доплачують, місто — без суттєвих результатів
Цьогоріч Кременчук серйозно «просів» у результатах Національного мультипредметного тесту (НМТ). Лише 6 учнів з усього міста змогли набрати максимальні 200 балів. Для порівняння: у Полтаві таких «вундеркіндів» — 40. Торік було 12 у Кременчуці й 27 у Полтаві.
"Якщо подивитися на ці результати у розрізі шкіл, то по одному вундеркінду підготував ліцей 4 та ліцей 25. Ліцей «Політ», який діє на базі Кременчуцької гуманітарно-технологічної академії Полтавської облради, підготував 4 учнів, які отримали у НМТ по 200 балів.
Цифри красномовні.
Чому ж у кременчуцьких шкіл, на відміну то ж самого ліцею «Політ», такі малі показники? Що пішло не так?
Однією з ключових причин називають відсутність фінансування варіативної складової — додаткових навчальних годин, які дають змогу учням поглиблено вивчати предмети, готуватися до олімпіад, конкурсів МАН та до вступу у виші.
Ці години — не забаганка, не просто життєва необхідність. Вони входять до навчальних програм і повинні обов'язково бути включені до навчальних планів і програм, виконання яких контролює ДСЯО. А ще це життєва необхідність, адже базова інваріантна складова, наприклад, з англійської мови – 2 години на тиждень, математики (алгебра+ геометрія) - 1,5+ 1,5 годин, украінська мова і література по 2 години, історії — всього 1,5 години на тиждень.
Тож і не зрозуміло, як в межах такої кількості годин підготувати до НМТ 200 бальників.
При цьому варіативка дозволяє додавати години з ключових предметів: математики, української, біології, іноземних мов тощо. Саме завдяки їй з’являються високі результати.
Проте, попри те, що держава офіційно поклала фінансування варіативної складової на місцеві бюджети , у Кременчуці ці доплати вчителям не здійснюються . Натомість 28 громад Полтавщини це роблять. Зокрема, Горішні Плавні та Омельни ц ька громада , які розташовані поруч із Кременчуком, виплачують варіативку своїм освітянам . І не дивно, що там ситуація з підготовкою учнів краща.
У Кременчуці ж освітній результат має всі шанси перетворитися на катастрофу системного масштабу . Винні? Очевидно, це питання до міського голови Віталія Малецького , до його заступниці Ольги Усанової , яка донедавна опікувалася освітою, і до першого віцемера Володимира Пелипенка , який нині курує галузь.
Поки у міській владі перші особи не забувають щедро нараховувати собі всі можливі надбавки і премії , натомість економлять на вчителях, дітях і тих, хто працює ледь не за мінімалку, — Кременчук втрачає майбутнє. Бо без освіченої молоді не буде ані розвитку, ані сильної громади", - написав редактор нашого видання Олег Булашев.
Кременчук - "впав", а Полтава - "зросла"
О бдаровані попри війну: у Кременчуці відзначили учнів — переможців МАН та олімпіад
Марина Соловей

Новини рубріки

Кременчуцькому МПК передадуть обладнання для енергозбереження
22 липня 2025 р. 18:26

Кременчуцька гімназія №28 — переможець обласного конкурсу з правової освіти
22 липня 2025 р. 18:26

Бузок на фасаді влади: будівля Кременчуцької райради обростає рослинами
22 липня 2025 р. 18:26