вологість:
тиск:
вітер:
У Малих Будищах демонтували Десницю щастя
Десниця, або рука щастя, у Малих Будищах, закарбована на багатьох світлинах як гадячан і туристів, які заїздили подивитися на пейзажі поблизу Псла. Але "епоха" пішла — архітектурну форму прибрали через її небезпечність для відвідувачів.
Десниця щастя з’явилася у Малих Будищах з ініціативи працівників Регіонального ландшафтного парку "Гадяцький у 2019 році, коли ще Малі Будища входили до складу Сарівської сільської ради.
Оглядовий майданчик одразу став фаворитом місцевих пабліків, нині у мережі можна знайти десятки фото і відео із цього місця. Рука стала ще однією туристичною родзинкою Гадяччини. Ба більше, із появою оглядового майданчика, повернулася й історія цього місця: тут розташовувався Красногірський Миколаївський монастир, заснований ще у 15 столітті.
При формуванні Гадяцької громади Десниця щастя ніби "зависла у повітрі", але її благоустроєм займалися працівники КП "Сарське". Проте що не було підвладне людині, так це погодні умови. Дощ, вітер, сонце зробили свою справу, адже сама Десниця щастя була зроблена майже із підручних матеріалів. Ще два роки тому на неї було страшно заходити, а поряд табличка попереджала, що більше однієї людини заходити не можна.
Навесні 2024 року оглядовий майданчик був у плачевному стані: інформаційний стенд, який розповідав про історію Гадяцького краю вицвів, крім того, відвідувачі залишали на оглядовому майданчику своє сміття, а дехто ще й порозмальовував лавочки.
Весна 2024 року.
А на саму Десницю щастя вже взагалі було лячно заходити.
Але нещодавно у цілях безпеки для відвідувачів працівники КП "Сарське" все-таки прибрали і саму руку щастя, й інформаційний стенд.
По краю на майданчику встановили біло-червоні "межувальні" стовпчики.
Ми вирішили звернутися до відділу культури і туризму Гадяцької міської ради, аби дізнатися, чи планується замість Десниці щастя якась інша архітектурна форма.
Лариса Труш, очільниця відділу культури розповідає, що нині поки що розмов про будь-яке будівництво нової Десниці щастя у громаді немає.
— Але хотілося, щоб вона була. Адже ми вже звикли до цього місця. Я пам’ятаю, коли вперше ї побачила, то не могла передати свого захоплення. Туди їхали як до місця сили, адже це дуже намолене місце, — говорить Лариса Труш.
Від колишнього ансамблю залишився тільки стовп із дороговказами до сіл Гадяччини. Правда, їх, дороговказів, не так й багато залишилося, адже дехто, мабуть, напам'ять, відірвав таблички із назвою свого села.
Нагадаємо, у Гадячі відбудеться фестиваль "Гадяцька вишивка".

Новини рубріки

«Нах*я мені система, що працює проти мене»: у Кременчуці люди вийшли на протести
23 липня 2025 р. 21:34

Чим саме дихали мешканці Кременчука цілий тиждень: результати моніторингу
23 липня 2025 р. 21:34