На Кобищанах ліквідували аварію на трубопроводі: полтавцям повертають воду

23 липня 2025 р. 15:49

23 липня 2025 р. 15:49


Аварійний ремонт провели на трьох аварійних ділянках у Полтаві.

23 липня «Полтававодоканал» повідомив , що аварійні роботи на Кобищанах завершили.

Фахівці «Полтававодоканалу» виконали комплекс аварійно-ремонтних робіт на трубопроводі діаметром 500 мм. Проблеми спостерігалися на трьох аварійних ділянках, тож аварію на Кобищанах ліквідовували як найшвидше, щоб подати містянам воду.

Наразі система поступово наповнюється водою, тож у полтавців у будинках та квартирах знову з’явиться вода.

Ліквідація прориву на трубопроводі Фото –  «Полтававодоканал»

Ліквідація прориву на трубопроводі Фото –  «Полтававодоканал»

Ліквідація прориву на трубопроводі Фото –  «Полтававодоканал»

Після відновлення водопостачання вода тимчасово може бути з осадом або зміненого кольору. Щоб уникнути неприємностей, у водоканалі радять дати воді стекти – зазвичай достатньо кількох хвилин.

Для довідок цілодобово працює диспетчерська служба:

  • 0532612800
  • 0504955700
  • 0981655700

Нагадаємо, ЗМІСТ писав , що «Полтававодоканал» радить споживачам створити запас води.

Через раптовість аварій на мережах, що призводять до зупинки водопостачання у Полтаві, комунальники пропонують бути до них готовими.

«Хочемо ще раз наголосити на важливості мати власний запас питної води. Регулярно стикаючись з наслідками аварій на мережах, ми розуміємо ваше роздратування через відсутність води. Проте, об'єктивно, ми не маємо технічної можливості прогнозувати кожну аварію до її виникнення», – повідомили у пресслужбі.

Причинами аварій є зношена інфраструктура, кажуть комунальники. Також під час дії воєнного стану ризики виникнення нештатних ситуацій зростають. Через це запаси споживачів дозволять забезпечити базові потреби, якщо водоканалу доведеться запровадити відключення.

Запас комунальники називають не просто рекомендацією, а мірою особистої безпеки та відповідальності.

«Розглядайте це як елементарну підготовку до можливих незручностей, а не як вимогу комунальних служб. Ваша власна завбачливість – найкраща гарантія того, що ви будете готові до будь-яких обставин. Запас води вдома – це не просто порада, це наша з вами особиста відповідальність. Це як мати вдома аптечку чи знати номери екстрених служб», – пишуть комунальники.

Як правильно зробити запас води

Запастися можна питною бутильованою водою, яку можна довго зберігати та використовувати як для пиття, так і для приготування їжі. Заготовте приблизно 2,5-3 л питної води та 2-4 л технічної на одну особу на добу.

Для зберігання води вибирайте місткості з харчового пластику чи іншого матеріалу (емальований посуд) та зберігайте подалі від світла. У разі виникнення сумнівів щодо якості питної води - прокип’ятіть її чи використовуйте для побутових цілей.

Зберігати питну воду потрібно в закритих місткостях, при цьому обов'язково необхідно позначити бірками призначення: питна вода, вода для технічних потреб, вода для господарських потреб.

На Кобищанах ліквідували аварію на трубопроводі: полтавцям повертають воду

Джерело: zmist.pl.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua